Raporti prind-femije....cili eshte celsi ?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Raporti prind-femije....cili eshte celsi ?

  Receta Gatimi  Para disa ditesh , po diskutoja me nje shoqen time , mbi raportin prind femij.Eshte 1 raport shum delikat .Te edukosh 1 femij esht nder sfidat me te veshtira te jetes .Te pakten keshtu mendoj une.
  Pyetja qe shtroj esht kjo....A duhet te jete prindi shok per femijen? A e njeh realisht prindi femijen ?.....
  Si mendoni ?
  Prsim qe kta prindrit e forumit ( Enriko , Mima, Aliu , Nerti etj ) ...te na japin pak nga eksperienca e tyre prinderore...
  Diskutim te kendshem !

 2. #2
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Eeem, ēelsi ...ēdo prind gjen ēelsin e vet ...nuk eshte i pergjithshem .

  Pyetja qe shtroj esht kjo....A duhet te jete prindi shok per femijen? .....


  Prind nuk lind por behesh me kohen...per mua prindi duhet te mbaje pozicionin e vet , femija duhet ta shohe si prind jo si shok ...

  A e njeh realisht prindi femijen ?

  Deri tani i njoh mire, di reaksionet , di sjelljen , di ēfare pelqejn a jo ...Se di nese eshte kjo "njohje" qe flet ....

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Mima Lexo postimin
  Eeem, ēelsi ...ēdo prind gjen ēelsin e vet ...nuk eshte i pergjithshem .

  Pyetja qe shtroj esht kjo....A duhet te jete prindi shok per femijen? .....


  Prind nuk lind por behesh me kohen...per mua prindi duhet te mbaje pozicionin e vet , femija duhet ta shohe si prind jo si shok ...

  A e njeh realisht prindi femijen ?

  Deri tani i njoh mire, di reaksionet , di sjelljen , di ēfare pelqejn a jo ...Se di nese eshte kjo "njohje" qe flet ....
  per pyetjen tende te par mima...
  fjala "a duhet" , sduhet te egzistoj ne nje mardhenie apo raport kaq te rendesishem .
  ka raporte te mbrekullueshme edhe kur prindi mban pozicionin e tij si prind..
  po un personalisht do e kisha adhuruar nje mardhenie me mamin apo babin , ku mund te dilnim per kafe si miq.......ku ka me mir se te flasesh lirshem me ata qe te duan me shum ne kte bote.....Gjithsesi tani flas si femij...kur te behem prind nuk e di si do jem ne lidhje me kte gje

  kurse per pyetjen e dyt ,,,besoj se ka te bej pergjigja e pyetjes se par..
  nese kan nje mardhenie te ngusht dhe shoqerore , patjeter qe e njeh

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cili ishte programi juaj i preferuar kur ishit femije?
  Nga ReniX nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 19-12-2015, 11:51 PM
 2. Cili eshte vesi yt me i keq?
  Nga medlina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 14-12-2013, 10:22 PM
 3. Cili eshte kuptimi i jetes?
  Nga briken nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-06-2012, 09:44 PM
 4. Cili eshte vesi yt me i keq ?
  Nga Lirenti nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 15-04-2012, 05:22 PM
 5. Cili Futbollist Eshte Me i Miri:)
  Nga B|1n1 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-05-2010, 06:18 AM