Une dhe Ti.........


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Zemer Une dhe Ti.........

  Receta Gatimi

  Ecja sot me mendimin tek ai….
  E ndjeva shume….e ndjeva shume….shume……..
  Me kujtoheshin fjalet e tij,e nderkohe ne cel kam rregjistruar c’do kenge qe me dergonte……
  Me kujtoheshin fjalet dhe kenget e benin me te veshtire…
  Ecja dhe nga syt me binin vec lot,fjalet e tij do me mungonin shume, e dija,e ndjeja,por jeta vazhdon,
  une s’di te dua,s’di te dashuroj,dashuroj vetem ne menyren time,personi qe une dua,dua vetem te jete i imi dhe i askujt tjeter,
  por ja qe ndodhe,qe nuk eshte keshtu,te gjithe kane nevoj te jene te lire,e nderkohe une ju pres krahet ne futurim..
  ecja dhe mendja me rrinte vec tek fjalet e tij,e ndjeva shuuuuuume,me gjithe qenien time,me gjithe forcen e shpirtit…
  e falenderoj per ditet e mira qe mi fali,te cilat do ti mbaj mend gjate,
  e falenderoj per buzeqeshjen qe me dhuroi,do ta kujtoj me mall
  e falenderoj qe me beri te ndjeja dhe te provoja dashurine…
  ai do ti lexoj keto fjale,diku,patjeter,dhe do ndihet sikur une……..
  bosh……..
  jeta vazhdon,ai jeten e tij,une time,sikurse ishim me pare……….
  Nje jete qe mes nesh nuk u bashkua kurr……..ne asnje drejtim…ishim kaq larg ne c’do aspekt…….
  E ndjeva shuuuume………aq sa ndonjehere me vjen ta nxjerr prej zemres e ta perqafoj……..
  Fjalet e tij,i kam ne mendje dhe zemer,sikur ta kisha perball,
  me kujtohen shprehjet e bukura qe me thonte,dhe se di,pse nuk mbushem dot me frym….se di pse bllokohem……
  ashtu sic po ecja e perhumbur neper mendime,kerkoja te merrja thell frym….
  Nuk e di pse nuk e toleroj dot pa besine,genjeshtren,tradhetine,nuk i perballoj dot,dhe ja perlas kujt do ne fytyre se cfare ndjej,se cfare mendoj,
  e ne c’do gje dal une e keqia,sepse nuk jam si ata………jam tjeter,zoti me dha nje zemer te bardhe ne kete bote te zeze e te piste…..
  por stoooooooop dashuri,thash me vete,
  stop pabesise….
  Stop gjithckaje……
  Une do eci me koken larte…….sepse e di diku do jete dikush te me meritoj,te me vlersoj per veset e kqia qe nuk I kam…….
  Te ma beje boten te bukur sikur zemren time……..
  Ate njeri e falenderoj qe me beri ta ndjej……….qe ta dua me shume se jeten,qe ti uroja me te mirat e kesaj bote,larg meje,
  ne jemi 2 bote te ndryshme ne nje planet……….
  Ti ishe dhe do te mbetesh tek une ai qe zemra ime dashuroi,ai qe zemra ime ndjeu pa te njohur……
  Ti ishe nje nder gjerat me te bukura qe me ka ndodhur ne jete!
  Nje kujtim i embel qe do te me shoqeroj shume gjate……….shume gjate…….

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Faleminderit,do ta kem parasysh keshillen tende!......sic e the dhe ti.....jeta vazhdon,

  Faleminderit!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi