Receta Gatimi

Coca-Cola do te kete nje shije tjeter nga ajo qe jemi mesuar


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  23

  Smile Coca-Cola do te kete nje shije tjeter nga ajo qe jemi mesuar


  ”Coca-Cola” dhe “Pepsi” do tė ndryshojnė recetėn e tyre nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, pasi do tė ishin tė detyruar tė vendosnin shėnimin: “Konsumimi i kėsaj pije shkakton kancer”.

  Dy kompanitė nuk kanė vendosur ende nėse do tė bėjnė kėtė ndryshim edhe nė linjat e tyre tė prodhimit nėpėr botė. Ndonėse nuk ka asnjė studim qė tė tregojė se kėto pije freskuese shkaktojnė tumore, njė pėrbėrės nė recetė ka rezultuar problematik.

  Sipas autoriteteve, pėrbėrėsi i quajtur metilimidazol-4, i gjendur nė sasi tė vogla nė pije pėr tė forcuar efektin e ėmbėlsisė, mund tė ndikojė nė formimin e sėmundjes vdekjeprurėse, sipas disa studimeve ende tė paqarta.

  Nė njė deklaratė tė publikuar pėr media, “Coca-Cola” informoi se i ka kėrkuar prodhuesit tė karamelit pėr pijet e saj qė tė ndryshojnė kėtė pėrbėrės, diēka qė nuk do tė paraqesė rritje tė kostove apo ndryshim tė mėnyrės sė prodhimit.

  Sidoqoftė, kompania ndėrkombėtare ofroi nė faqen e saj nė internet edhe njė shpjegim zyrtar, shoqėruar me studime tė hollėsishme qė kundėrshtojnė besimin se substance e pėrfolur shkakton tumore.

  Burimi:

  TOP CHANNEL

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Po si do dali pa

 3. #3
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Me mir ta vendosin ate shenimin e mos ta ndryshojn, mir eshte keshtu sic eshte

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Le te del si te doj nuk e dua fare coco-colen

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  23
  Coca Cola eshte 500 vjet e vjeter, e tani ju ra ne mend qe paska 1 substance qe te ben dem ? "metilimidazol-4"

  Sidoqofte un e pi shum, dhe as1her nuk kam verejtur probleme me shendetin

 6. #6
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  :O :O :O :O :O :O :O :O :O po un qe e kam shume qejf sidomos coca cola zero

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  21
  pse merzitesh moj ulkina.....me siguri do ndryshoj per mir !!

  jam kurjoze te di si do behet !!

 8. #8
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  un e kam harruar ēfare shije ka!

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  18
  Une vdesssssssssssssssssssssss per coca cola..............te kem gjithe diten pi.........

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Njė telefon mobil qė punon me Coca-Cola
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-01-2010, 02:51 PM
 2. Coca Cola sjell qumeshtin e gazuar
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-07-2009, 07:00 PM
 3. Venezuela ndalon shitjen e Coca-Cola Zero
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-07-2009, 06:22 PM
 4. Coca-cola me teprice demton muskujt
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 22-05-2009, 09:28 AM
 5. Spektakel me Coca Cola dhe Mentos
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 08-07-2008, 09:37 PM