Ne nje gjume te thell,qe kisha kohe qe nuk e ndjeja,me zgjon zilja e zgjimit………
Ashtu e pergjumur e marr dhe e flak diku larg……..doja kaq shume te flija sa si asnjhere me pare…
E ndjeja trupin tim te shlodhej si asnjehere tjeter……….
Pervec ziles me eshte mesuar dhe veshi te degjoj thirrjen e mamit,e cila si c’do dite tjeter me ofron te pijme kafen bashke!
Flisja me gjysem zeri………mami te lutem me lere dhe pak…….zemer je ne pune,pastaj po une kafen vetem do ta pi si thua ti eeee?
Ngrihem ashtu si pa piken e fuqise,dhe i them ok mami,erdha,……beje nje veshtrim te thelle para pasqyres dhe them…….si pergjumesh qe jam,nuk qenkam dhe aq keq,hahahahah
Pasi beje programin e perditshem te mengjesit……vesh kostumin e vrapit….dhe e pij ate kafen me 2 fije biskote qe i beje vete me shume dashuri………
Dhe mami qe me thot….boooooooo nuk e pive njehere kafen rehat moj cupe…….sikur te iku rera e deti ty….
Qeshja dhe ashtu me humor zbrisja neper shkalle,
Ashtu duke zbritur me biskot ne dore…..me pershendet nje komshia im….me te cilin jemi rritur bashke
Era mirmengjes!....je zgjuar per te bere vrapin,……ashtu si me nxitim i kthehem po po,
edhe une tha per andej jam nisur……e ke bezdi te te shoqeroj,
c’fare ti thoja e kam……
po mire i thash ikim,se jam dhe me nxitim,
filluam te vraponim dhe hedh syt nga ballkoni im,mami qe me shihte me inat……….sa xhan e kam thoja,hahahahahaha,
e di une ku e ka mendova…….por kot se me njeh mire,po meraku i nenes mbetet merak,dhe e pash qe mori nje karrige dhe atje….ne ballkon,edhe pse ishte fresket………qeshja me vete hera heres,
Era….filloi te me bente pyetesorin komshia im……ne lidhje me punen,jeten ne pergjjithesi….
E fillova te flisja pak nga te gjitha,dhe me pelqente biseda me te,eshte djali mire mendoja,……
Filluam te flisnim seriozisht e nga serioziteti filluam te benim shaka…….
Sa i bukur deti sot i thash…….sikur te mundja do hidhesha me koke……
Po hidhemi tha…..ne fund te fundit afer e kemi shtepine……e shumta qe mund te marrim eshte ftohma…..filloja te qeshja,
bisedat me te me kishin munguar…….gjithsecili ne rrugen e vete mendoja,me shume ne pune se sa ne shtepi, dhe shihemi kaq rrall……..
Hidhemi tha
je i sigurt ti i thash?
Shume tha…
Ok,
E bera zemren gur…..hipem ne nje pjes te larte betoni,dhe u hodhem me koke……..
Nje I ftohte I tmerrshem, filluam te luajme kush bente me shume not…….dhe te mendosh ne ate te ftohte te acarte!
Era………me kishte marr shume malli per shakat tona……….te betohem tha,
E pash me perzemersi…….dhe mua I thash……..
Qeshte dhe me thonte……….sa e bukur dukesh keshtu e uje…….
He mo tani lere i tash mos na prish muhabetin……..jo jo tha e di une,sa te ha ndonje boks ballit e mbylla me mire………fillova te qesh,dhe ndihesha shume mire…….
Ikim ashtu si zogje te lagur dhe i ftohti sa vinte dhe ndihej me shume………ecnim me vrap…….dhe njerez qe na shikonin me habi……..dhe ne qe qeshnim pa e vrar shume trurin………
Mami qe ishte gati te hidhej nga ballkoni kur me pa ashtu……..i mblodhi gjithe nervat ne fytyre……..u vrenjt te me hante ne ato momente……….hahahahahahahahha
Shkoj ne shtepi,dhe e falenderova mikun tim qe me shoqeroi dhe qe kalova mire………ai me falenderoi edhe me shume………
Pas bertitjes se mamit……..bera nje super dush………nje energji e tej mase qe me karakterizonte mua……..e reflektoja kudo………
Tek te vegjlit e mi,tek kush do,edhe mami sec qeshte me vete kur me shihte ashtu,ama pa a pare une,se ishte e acaruar………..hahahahahahahha
Njeri jetoje jeten……se vec njehere te vjen……….viju flaken njerezeve……….luaji fene……..