Ti zemer Ndal...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Ti zemer Ndal...

  Receta Gatimi

  Me ndodh shpesh te eci rrugeve te ketij qyteti me zemren e vrar….
  Ne kerkim te dickaje qe nuk e kam patur kurr…te dickaje qe nuk ka qene kurr e imja……..
  Pres me pa durim te gjej pak kohe per veten time,te mendoj per te…..
  Hap krahet dhe endem ne fluturim te pa emer……
  Me nje muzik te qete qe me shoqeron…..
  Zemer ku po shkon me thot nena ime……
  Te dal diku i them,jo me larg se brigjeve te detit,
  eci dhe telefonoj nje mikeshen time…….
  Ajo vjen aty sikur te ishte pas meje………..hey thot sa mire bere qe me more,pime ndonje kafe apo bejme ndonje xhiro si thua?
  Bejme ndonje xhiro I them..
  Per here te pare ndjeva deshiren te flisja me dike,kisha kaq shume nevoj sa ne te kundert edhe mund te shpertheja nese nuk e beja.
  Te shoh te merzitur tha?.....mund te me thuash……pse je keshtu?
  Fillova te flisja me te,dhe fjalet sa vinin dhe mbyteshin mes loteve te mi,
  Kisha nevoj te merrja frym,pamja perball meje sa vinte dhe behej mjegull,nuk di pse u mpiva komplet,
  U ulem diku sepse dhe kembet nuk I ndjeja per cudi…
  Me merr malli ndonjehere I thash….
  Filloi te me fliste me nje tone te ashper,sikur une kur merzitet ajo,
  Boooooo mendova,ne nuk dime ta ngushellojme njera tjetren,ne vend ta qetesojme bertasim e lem nam…….
  Zemer mos me acaro i thash,je ketu per te me qetesuar ti mua dhe jo une ty…….
  Me perqafoi dhe nuk dinte cfare te me thonte,sepse realisht ajo qe i thash nuk kishte vend per fjale…..
  Ishte nje enderr te cilen as qe e kisha menduar dhe befas te vjen dhe te le pa frym……
  Kerkoja mes vetes te shpjegoja kete ndjenje per ate qe nuk di se si u shfaq ne jeten time,dhe se si u zhduk ashtu……
  As qe e mora vesh dhe as qe kam per ta marre ndonjehere!
  Me thuaj i thash………mund ti thuash dikujt te dua je jeta ime,e sa e sa fjale te tjera…….e me pas te hiqesh sikur nuk i ke thene ti?
  Me cfare fytyre me del perpara?
  Me cfare surrati me qesh kot pa lidhje…….
  Per fat te mire miken time e kerkuan urgjent ne cel……dhe iku,me lehtesoi sepse nuk mundesha ta duroja dot,ne ato nerva mund te hante dhe ndonje shpull syve.
  Fillova te mendoja me qetesi situatat dhe fjalet qe lexoja dhe degjoja c’do dite!
  I barazova me zero……
  C’do fjale,c’do presje,c’do grimc te atij njeriu qe hyri ne jeten time sa e trazoi ate……
  E doja,por nuk mund te them qe e urrej,sepse nuk urrej njeri…….
  Por di te them vetem se sic luajte ti me mua,do luajne dhe me ty……….
  Do ta kujtosh ate vajze………sa dhe uji qe pi……..

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  weeeeeeeeee sa e bukur.

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  weeeeeeeeee sa e bukur.
  Faleminderit zemer.....

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e URTESIA
  Anėtarėsimi
  Mar 2011
  Vendndodhja
  aty ku nuk je ti,,,
  Postime
  675
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  edhe mua me pelqeu shume,,

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga URTESIA Lexo postimin
  edhe mua me pelqeu shume,,
  Faleminderit dhe prej teje zemer!

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e URTESIA
  Anėtarėsimi
  Mar 2011
  Vendndodhja
  aty ku nuk je ti,,,
  Postime
  675
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Faleminderit dhe prej teje zemer!
  asgje xhannn,,,i lexoje gjithmone shkrimet e tua,,vertet bukur,

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Faleminderit dhe prej teje zemer!
  kujdes goc mos vuaj shum ti se kuku dot vras un ty

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  kujdes goc mos vuaj shum ti se kuku dot vras un ty
  hahahahahahahhahaha te thash qe c'do gje e barazova me zero,nuk ka me...........stop

 9. #9
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  hahahahahahahhahaha te thash qe c'do gje e barazova me zero,nuk ka me...........stop
  ashtu te dua kissssssssssssssss

 10. #10
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  ashtu te dua kissssssssssssssss
  kissssssssssssssssssssssss tooooooo mon cher..........muuuuuuuuahhhhhhhhhh

 11. #11
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  kissssssssssssssssssssssss tooooooo mon cher..........muuuuuuuuahhhhhhhhhh
  hahhahahha kisssssssssssssssssssss folt♥

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  hahhahahha kisssssssssssssssssssss folt♥
  muaaaaaaahhhhhh dhe per ty,goc e keqe,ma ke fiksuar dhe mua ket shprehjen tende,hahahahahahhahah

 13. #13
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  m`pelqej goxha fort, po thuj ti ... neyse

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Me fal oj Zemer!..
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 25-02-2012, 08:25 PM
 2. Ndal kohen ne qendra interneti
  Nga genocid nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 31-05-2010, 08:00 AM
 3. Champions League:Stuttgarti ndal kampionin
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-02-2010, 10:48 AM
 4. Bashkimi Evropian ua ndal zėrin playerėve
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-10-2009, 08:01 AM
 5. Dėgjo me zemėr
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-02-2009, 03:56 PM