Anonymous-OS (LiveCD)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Anonymous-OS (LiveCD)

  Receta Gatimi  Anonymous Hackers released their own Operating System with name "Anonymous-OS", is Live is an ubuntu-based distribution and created under Ubuntu 11.10 and uses Mate desktop. You can create the LiveUSB with Unetbootin.

  Pre-installed apps on Anonymous-OS:
  - ParolaPass Password Generator
  - Find Host IP
  - Anonymous HOIC
  - Ddosim
  - Pyloris
  - Slowloris
  - TorsHammer
  - Sqlmap
  - Havij
  - Sql Poison
  - Admin Finder
  - John the Ripper
  - Hash Identifier
  - Tor
  - XChat IRC
  - Pidgin
  - Vidalia
  - Polipo
  - JonDo
  - i2p
  - Wireshark
  - Zenmap
  …and more
  Kodi:
  shakarko: http://anonymous-os.tumblr.com/  thone qe eshte FAKE, por ja vlen per ta testuar

  Kodi:
  http://news.softpedia.com/news/Anonymous-OS-Live-CD-Based-on-Ubuntu-is-Fake-258700.shtml
  Anonymous Group announces on twitter that the “Anonymous-OS Live CD” is FAKE and wrapped in Trojans!!!

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Nuk besoj te jet e vertet .

 3. #3
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Nuk besoj te jet e vertet .
  dakort me ty dhe une
  si BT s'eshte por ato ddos tools i ka 1-sh
  per user qe thjesht & shpejt do te beje dem

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ata thjesht kan krijuar nje Veshje Themes per kete , sa per ddos ka plot sa te dush dhe per windows . Sa per ato te tjerat jan kot nuk funksionojn

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Per te apasionuarit e ketij sporti mund te shkarkojne BackTrack, eshte diskutuar disa here dhe ketu ne forum.

  dhe un e degjova kete njoftim!

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  E kam then une ,jo , e themi te gjithe linux eshte nji shell qe mundet ta manipulosh si te duash ndryshe nga windows ,varet sa di te punosh ne te ,varet live apo installer http://www.backtrack-linux.org/backt...5-r2-released/ ky i mbulon te gjithe linuxet qe kam provuar per momentin
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga aliu; 09-04-2012 mė 12:08 PM.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Anonymous - Arrestohen 25 Hacker nga Interpol
  Nga abdullah92 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 26-03-2012, 08:02 PM
 2. Grupi Anonymous Crack-on Serverat e FBI-se
  Nga Al Capone nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2012, 10:01 PM