Rezultati i sondazhit: Pro apo kundėr abortit?

Votuesit
29. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Pro

  11 37.93%
 • Kundėr

  18 62.07%

Pro apo kundėr abortit?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 33 prej 33
 1. #21
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14

  Re: Pro apo kundėr abortit?

  Receta Gatimi

  Jam kunder abortit, dhe dua t'iu tregoj
  diēka atyre qe jane pro abortit!!!!!!!

  NJE LETER E NJE FEMIJE TE PALINDUR:

  Tung mami!, Si je?, Unė jam shumė mirė.
  Kanė kaluar vetėm disa ditė prej se kam filluar tė krijohem dhe tani po rritem nė ty.
  Me tė thėnė tė drejtėn, nuk mund t’a pėrshkruaj gėzimin qė kam, qė ti je nėna ime.
  Gjithashtu mė bėnė tė lumtur qė kam filluar tė krijohem nga dashuria.
  Jam i sigurt se do tė jem fėmiju mė i lumtur.
  Nėnė, njė muaj kaloi dhe tani po e shoh se si po me formohet trupi im. E di se tani nuk dukem edhe aq mirė, por, ke durim dhe prit se une do tė tė bėjė tė krenohesh me mua! Edhe pse jam i lumtur, e ndjejė se diēka nuk ėshtė nė rregull!...
  Duket se ke mendime tė quditshme tė mė braktisėsh pėrgjithmonė, por, besoj se gjithēka do tė jetė nė rregull! Mos u dėshpro.
  Dy muaj e gjysmė kaluan nėnė. Tani kam edhe duart nėnė, me te cilat do tė mund te luaj. Oh sa jam I lumtur.
  Nėnė, tė lutem me trego ēfarė po ndodhė? Pse qanė kaq shume deri vonė?
  Pse ti dhe babi gjithmonė fjaloseni kur takoheni me njėri tjetrin?
  A nuk me doni mė? Do tė bėjė gjithēka qė ju tė me doni mua…
  Tani kaluan 3 muaj nėnė, por, ti akoma e mėrzitur. Nuk e di se ēka po ndodhė, jam shumė i hutuar.
  Sot ishim ne njė kontroll te doktori dhe ai e caktoi njė takim nesėr pėr ty.
  Nuk e kuptoj pse une ndihem kaq mirė, kurse ti jo nėnė!
  Nėnė, ku po shkojmė? Ēfarė po ndodhė?
  Nėnė, ti asnjėherė nuk flen ne ketė kohė, kjo nuk ėshtė koha jote e gjumit, pse po shtrihesh. Veē kėsaj unė nuk jam i lodhur, dua te luaj.
  Uh!!! Ēfarė bėnė kjo gjė nė
  shtėpinė time?
  Ėshtė lojė e re?!
  Hej! Kjo po e pėrpinė tėrė shtėpinė time…
  Tė lutem…, mos mė tėrhiq mua! Jo….
  Mos mė godit, mė dhemb?!
  A nuk po e sheh sa i vogėl qė jam, nuk mund tė mbrohem!
  Nėnė!!! Ndali ata, kjo ėshtė dora ime!!!
  Nėnė, kėmba ime, ata po e shqyejnė kėmbėn time!!!
  Mė mbroj nėnė tė lutem!!!
  Mė ndihmo nėnė!!!
  Thuaju tė ndalen, tė premtoj se nuk do t’i shkelmoj nėse ndalen.
  Si ėshtė e mundur qė njeriu tė mė bėjė njė gjė tė tillė?
  Oh nėnė, nuk mundem mė… ndi…h…mė…
  17 vite kalua prej se e bėre atė vendim fatal.
  Si e ndien vetėn pas kėsaj qė bėre.
  Tė lutem mos qaj. Mos harro, une ende tė dua dhe gjithmone do tė pres me duar tė hapura.
  Tė dua shumė!!!
  Fėmiju yt.

 2. #22
  i/e rregjistruar 10% Maska e Tomori
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Postime
  28
  Reputacioni
  0
  Cdo njeri duhet te jete kunder te vrasesh nje jete nuk eshte pak.

 3. #23
  natyrisht se jam kunder abortit sidoqoft merre mbetet vrasje , vetem ne rastet kur ashte e domosdoshme athere do isha pro abortit perkundrazi nese aborti do aplikohej per arsye banale psh per arsye se nuk ka qen e planifikuar lindja e foshnjes dhe shtatzania ka qen e rastesishme un do e konsideroja vrasje dhe ne te njejten koh personin qe e ben dhe ate qe e mbeshtet do i penalizoja

 4. #24
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Absolutisht kunder,ne ditet qe jetojm ka shume mjete rujtese dhe keshtu nuk mund te jete nevoja per abort,per mendimin tim aborti eshte nje vrasje kunder nje krijese te pafajshme.

 5. #25
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  une mendoj se eshte nje ceshtje shume delikate aborti! nga nje ane eshte krim por nga nje ane eshte edhe nje zgjidhje per te mos bere femijen te vuaje me vone ! tani ne keto kohra qe jemi shume gjera te bejne te mendohesh mire nese je gati te abortosh apo jo ! shume familje te varfra e perdorin femijen si " mjet " per te fituar para , duke e shitur ate si person apo duke e nxjerre ne rruge per te lypur , atehere une jame pro abortit ! nese nje grua ka mundesite per ti dhene nje jetese normale femijes se saj atehere jame kundra abortit ! ne fund te fundit aborti eshte dhene si zgjidhje femrave te cilave nuk kane mundesi ti japin nje jete normale femijes se tyre per te mos vuajtur gjithe jeten !

 6. #26
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  OOO ē'ja kepusni kot ju tani o ēuna ...Pse me mire ta mbash ate femi
  dhe mos te kujdesesh per te ashtu siē duhet apo ta braktisesh ...
  Kjo gje per mendimin tim eshte KRIM.
  Krim quhet kur femia ka kaluar 3 muaj ne barkun e nenes se ardhme , jo
  kur nuk eshte formuar akoma ...
  Keshtu qe mendimi im eshte
  i njejti . PRO ABORTIT

 7. #27
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Nqs dikush ka ndermend ta heqe femijen, atehere mos ta marre
  persiper qe ta beje. edhe ne ato raste kur individet justifikohen
  me faktin qe kisha probleme shendetesore apo gjera te ngjashme,
  te marrin parasysh qe te shkojne te vizitohen perpara se te vendosin
  te mbeten shtatzane, dhe jot'i heqin te drejten e jetes nje te pafajshmi.

  KUNDER ABORTIT!!!!!!!

 8. #28
  i/e rregjistruar 10% Maska e Hermosita
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Ku rafsha mos u vrafsha!!
  Postime
  28
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla Lexo postimin
  e dashur monella kurre mos thuaj kurre (kane qene te tjere me te mencur se une qe e kane thene)
  Me nje far menyre ke te drejte, por deri me nje fare pike e. Po te citoj nje artikull:

  Sipas statistikave te fundit ēdo vit ne bote behen rreth 46 milione aborte. ēdo dite behen perafersisht 126 mije "heqje femijesh".
  keto statistika jane marre nga "ceneter for bioethical reform". vendet e zhvilluara perbejne 78%, ndersa ato ne zhvillim 22%. ēdo vit rreth 26 milione gra shfrytezojne te drejten e tyre te aborteve ne vendet qe e lejojne ate, e nederkohe 20 milione te tjera ne vendet ku eshte i ndaluar. ne SHBA ne vitin 2006 ne vit beheshin 1,37 milione aborte ndersa per ēdo dite rreth 3 mije e 700. statistikat tregojne se rreth 52 perqind e femrave qe abortojne femijet e tyre jane nen moshen 25 vjeē.
  Besoj qe asnje motiv mund te klasifikohet si i "bindshem" kur behet fjale tek aborti. Pervec kur vihet ne rrezik jeta e nenes, ose femija do lindin down. Aborti mund te konsiderohet vrasje. Eshte nje jete qe lind ne shtatin tend. Shumica e vajzave qe ngelin shtatezene ne moshat e reja, thojne: epo jam e re, sdo prishi jeten time, duhet te bej qejf akoma. Ather nje pyetje spontane me vjen mua, po pse moj e zeze kur qenke kaq e madhe dhe e pjekur per te arrite deri ne ate pike, nuk je e madhe dhe per ta mbajte? Thojne ne itali, e doje bicikleten? Jepi tani!

 9. #29
  i/e rregjistruar 10% Maska e Tomori
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Postime
  28
  Reputacioni
  0
  Jam dakort kur ti thua mos thuaj kurre .Po saper temen them e do ta them se aborti eshte nje vrasje une nuk flas per rastet kur vihet ne rrezik jeta nenes se ky nuk quhet abort po per rastet kur vete nena shkon ne spital per ta hequr e kete krijese te pafajshme qe ska goje te flasi

 10. #30
  i/e rregjistruar 10% Maska e Bessa
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  68
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Ne pergjithesi jam kunder por ka raste qe jam pro ne raste kur femija eshte i smur,kur prinderit jane shume te rinje(skam qejf ta marrin ate femije ne qafe)kur varferija eshte shume e madhe etj.

 11. #31
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Po i bie shkurt, pro

 12. #32
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Kunder....dhe shume kunder madje...nuk ka arsye te paguaj me jete nje krijes e embel gabimet e te rriturve...perkundrazi...duhet pritur me dashuri..edhe sikur gjithe bota te dal kunder teje...ai eshte shpirt i shpirtit tend....

  ne cfare do lloj forme qe te vij...eshte dhurata me e cmuar qe zoti i ka dhuruar njeriut....dhe nuk dua te imagjinoj se cfare i thone vetes ato femra qe arrijne te abortojne...nuk di cfare organi kane ne vend te zemres...nuk di....

 13. #33
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  qysh vlla e thuni kaq leht "Une jam pro"?? A po menoni qe osht en pytje "Cilat corape i do?"

  Sinqerisht s'po ju kuptoj...

  Kunder more, kunder gjith jeten!!! Se osht jet njeri ajo, ti po e bon 1 vrasje, 1 krim nese aborton! Kunder kunder kunder!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

 1. Me rrush kundėr plakjes
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 17-06-2013, 09:18 PM
 2. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-05-2013, 04:25 PM
 3. Uji kundėr gurėve nė veshkė
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-03-2011, 03:53 PM
 4. Tharmet kundėr-alergjike
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-12-2009, 05:00 PM
 5. Me ujė kundėr dhimbjeve
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 07:29 PM