Receta Gatimi

Tė Dua !


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Tė Dua !

  Tė Dua !

  65760_10150356835700354_135633570353_16278376_3902558_n.jpg

  Ti
  shpeshherė je bosh,
  shpeshherė ndjehesh
  "ashtu si kot".

  Ballin
  zakonisht tė vrenjtur,
  buzėt,
  pėrgjithsisht tė shtrembėruara.

  Tė dhemb koka,
  shpina e stomaku,
  ti gjithmonė ke diēka
  pėr t'u ankuar.

  Ti gjithmonė pret,
  ēdo sjellje jotja ėshtė pasojė
  sepse ti kurrė diēka
  vetė nuk e ke nisur.

  Ti nuk pyet,
  e kur heshtjen vret
  kėto janė rastet e vetme
  kur kėrkon pak "muhabet".

  Kur ėshtė pėr tė ardhur keq
  e pėrjeton shumė, mė shumė,
  kur ėshtė pėr tė qeshur,
  pak e mė pak.

  Ti gjithmonė kujtohesh
  kur ėshtė tepėr vonė,
  kėrkon tė pamundurėn,
  por e do edhe nė sekondė.

  Nuk kursen asnjė fjalė
  pėr tė thėnė fjalėt e liga tė tua
  nė ato pak fjalė,
  qė gjithmonė me zė tė lartė thua.

  Kur flet pėr veten
  i drejtohesh gjithmonė nė emėr,
  kur flet pėr tė tjerėt
  u vendos epitete.

  Thua "mė fal"
  kur padashur mė shkel kėmbėn,
  por nuk ul hundėn kurrė
  kur mė shkel zemrėn.

  154329_10150356835065354_135633570353_16278351_7764518_a.jpg

  Pėrballė teje edhe koha dorėzohet
  kur je e ngurtė,
  me ty gjithēka e kurdoherė
  nuk ėshtė e sigurtė.

  E kupton botėn, njerėzit,
  pikėrisht nė ēastet kur shfryn,
  ti je nėna e hiperbolės
  dhe mbesa e pėrgjithsimit.

  Ti gėrric ore e ēast
  herė pa takt e herė pa shkak,
  urren monotoninė,
  por prej teje edhe ajo ndjehet xheloze.

  Imagjinon dhe inskenon nė variantet mė perverse
  pėr ndodhitė mė tė pafajshmet,
  plot konspiracione e komplote
  qė tė vėrtiten veē ty nga pas.

  Di tė mbash inat
  e t'a shumėfishosh atė rrezikshėm.
  Kur ndjen dhimbje
  dyfish e shfaq
  kur ndjen kėnaqėsi,
  i fsheh si amatore.

  Ti ke alergjitė madhe
  tė tė imitojnė,
  por nuk ndjen fare keqardhje
  kur si karikaturė shpjegon.


  Nė seks,
  e turpshme si gjithmonė
  pėrkėdhelesh nė qindra sponde
  vetėm pėr tė mos treguar sa e dėshiron.

  155218_10150356836290354_135633570353_16278392_6985664_a.jpg

  Kjo je ti,
  nė atė gjysmėn s'e njeh, s'e thua,
  e imagjinon tani sa e plotė je,
  qė unė pėrsėri e mė fort
  TE DUA ?!


  Read more:
  Kodi:
  http://stopinjorances.blogspot.com

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Shume e bukuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuur

  Ti nuk pyet,
  e kur heshtjen vret
  kėto janė rastet e vetme
  kur kėrkon pak "muhabet".

  Ti
  shpeshherė je bosh,
  shpeshherė ndjehesh
  "ashtu si kot".

  keto 2 strofa me pelqyen me shume !

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  padyshim edhe mua,vargjet per dashuri dalin me te fuqishme

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7

+ Pėrgjigju tek Diskutimi