Champions League: Milan- Barcelona


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 50
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Smile Champions League: Milan- Barcelona

  Receta Gatimi

  Lajme, formacione, deklarata nga super ndeshja Milan Barcelona:

  Milan rrėmben njė fitore me shumė vuajtje ndaj Romės sė Luis Enriques, falė klasit tė Zlatan Ibrahimovic. Mė njė dygolėsh tė shėnuar nė pjesėn e dytė, suedezi zhvlerėsoi avantazhin e Romės nė pjesėn e parė. Ndeshja nisi me ritėm nga kuqezinjtė, tė cilėt nuk pėrfituan nga superioriteti numerik.
  Kur kaluan rreth 10 minuta, lajmi mė i keq pėr Allegrin erdhi nga reparti i mbrojtjes ku Thiago Silva doli pėr shkak tė njė tėrheqjeje muskulare, ēka mund ta mbajė jashtė fushės edhe nė sfidėn me Barcelonėn. Pėr t’u kthyer nė kronikėn e ndeshjes, ishte Osvaldo ai qė pėrfitoi nga presioni i verdhekuqve, duke ēuar nė rrjetė njė top tė lehtė.
  45 minutat e dyta nisėn me mė shumė ritėm ku Milani zotėroi mesfushėn duke ushtruar presion qė kulmoi me penalltinė e shndėrruar nė gol nga Ibrahimovic. Do tė duhej tė vinte minuta e 83 qė suedezi tė shpikte njė tjetėr magji nga repertori i tij, pėr ta kthyer takimin nė favor tė djemve tė Allegrit. Me kėtė fitore, Milan u ngjit nė kuotėn e 63 pikėve, ndėrsa Roma mbetet nė vendin e 6 me 44 pikė

  burimi supersport

  Si tifoz i Milanit dhe simpatizues i Barcelones, them fitoft ai qe ben lojen me te bukur!

  Jepni parashikimet tuaja!

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  un jam tifoz i Barcelones, dhe shpresoj te fitoje Barcelona !

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  une mendoj se do te jet 2-1 ne te mir te Milanos

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Golat po u bene do jen aty tek 5 gola per 90 minuta, por ka dhe mundesi ndonje rezultat 1-0 per ndonjeren nga skuadrat!

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e erzeni
  Anėtarėsimi
  Jul 2011
  Postime
  7
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  une bashkohem me mendimin e ReniX,fitofte ai qe ben loje te bukur

 6. #6
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Jo gjithmone fiton ai qe luan me mire......
  Kur ndeshen dy ekipe te medha, rezultati gjithmone eshte i hapur.
  Te shpresojme se rezultati do te jete i drejte pa u ndikuar nga arbitrat.

  FORZA MILAN

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Shume te demtuar ka milani me shume se gjysma e skuadres jashte
  por si gjithmon

  M I L A N 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Mendoj se do tė fitojė Barca 3-2.

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Mezi po e pres

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Formacioni i skuadrave (jo zyrtar)


  Milan (4-3-1-2):
  Abbiati; Bonera, Nesta, Mexes, Antonini; Nocerino, Ambrosini, Seedorf; Boateng; Robinho, Ibrahimovic.


  Ne stol: Amelia, Yepes, Zambrotta, Aquilani, Emanuelson, El Shaarawy, Maxi Lopez.

  Te demtuar: Abate, Thiago Silva. Squalificato: van Bommel


  Barcellona (4-3-3):
  Valdes; Dani Alves, Mascherano, Piqué, Puyol; Xavi, Busquets, Iniesta; Sanchez, Messi, Fabregas.


  Ne stol: Pinto, Montoya, Keita, Thiago, Pedro, Afellay, Cuenca.

  Te demtuar: Abidal, Adriano, Villa.

 11. #11
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Sa keqe me vjene per Milanin, ishalla nuk i bejne 8 gola si i bene Leverkisenit.

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  mos te vi keq fare olsi... se milani nuk eshte as leverkuse e as getafe apo granda qe mund ti bej 8 gola barcelona.. megjithate dua te pranoj qe ndeshja eshte e veshtire per milanin.. por nga ana tjeter kam nje parandjej te tmerrshme qe milani do ta eleminoje barcelone.. edhe kete paranje e kam qe diten kur shorti na vuri perball barcelone..

 13. #13
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ska me bileta per te shkuar ne stadium!

 14. #14
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  do te luajne ne Milano apo ne Barcelone ?

  Do ta shikosh ne stadium ti Reno ? (nese luhet ne Milano)

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ne San Siro!

  Do me pelqente te vija, por biletat avulluan dhe online nuk kisha besim ti prisja ne disa faqe, pasi shpesh here jane vjedhje!

  Keshtu qe do kenaqem para tv-se

  LIVE NGA SAN SIRO!
 16. #16
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  aha, op op s'ke besim ne internet...

  shum i bukur qenka Stadiumi

  Kjo San Siro eshte ne Spanje apo ?

 17. #17
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Them se fiton Milani sonte,une do te jepja keto parashikime:

  Milanin 3-1 Me Rezultat Gola Ose 1 Fiton Milani,Kurse Ndeshjen Tjeter Marseille-Bayern Munich 0-2 me Gola ose 1-1 (X)

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Un ne keto ndeshje nuk rrezikoj! Dhe pse eshte 1/2 probabiliteti

  Sansiro ne Milano, ajo foto eshte perpara Duomos ne Milano.

 19. #19
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Golat po u bene do jen aty tek 5 gola per 90 minuta

  Keshtu mendoj dhe une do te ket shume gola

  Fitoft kush e meriton

 20. #20
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Shumica e kane parashikuar 2 Milanin,pra fiton Barcelona,por une nuk mendoj ashtu,une them fiton Milani(dhe kualifikim i Milanit) dhe e kam luajtur 20 mije lek ndeshjen teke 1, ,jo shume por sa te shikoje ndeshjen me tifozllik,,kurse tek skedina e 2 kam lujtur me rezultat 3-1 Fiton Milani Kurse Bajerni 0-2 me gola , se dolem tek bastet tani por eshte thjesht nje parashikim personal.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Grupet e Champions League 2013
  Nga Lirenti nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-10-2012, 04:26 PM
 2. Champions League - Milan ben Spektakel
  Nga Al Capone nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 11:11 AM
 3. Champions League ne Google Chrome
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-02-2010, 02:46 PM
 4. Champions League, zbardhen enigmat
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-08-2009, 10:13 AM
 5. Champions League Fituesit
  Nga Altin111 nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-08-2007, 04:40 PM

Etiketat pėr kėtė Temė