Mendimet ecin dhe udhetojne me mua……me ndjekin si hije nga pas…..
Po shkoj te pi nje kafe mendova…e dija qe do te me qetesonte pa mas,sikur ta fikja dhe tel mendova,por kjo gje eshte gati e pa mundur,
Mora qenushin dhe nisem per ne barin tim te preferuar,buze detit,qe me ofronte nje relaks te pa imagjinueshem,
fillova te luaj me qenushen time e cila me do sikur te ishte njeri,me puthe gjithandej,po luaja me te dhe ndihesha kaq mire,me dhuron shume energji,gezim..
dhe eshte gati e pa mundur,sa do te mundohesh te pish nje kafe e qete,larg te gjitheve eshte e kot
sepse do shfaqet gjithmone dikush te ngaterroj boten tende,
duke luajtur me qenin kthej syt nga dera e lokalit……dhe shoh mikun tim qe po zbriste shkallet,per te hyre brenda…
boooooo mendova, dhe ashtu sic isha u ula menjehere ne karrigen perball dhe ktheva kurrizin nga dera..
qeni im kerkonte te luante,dhe une as qe e kisha me mendjen tek ai……po me merziste kaq shume sa pa vetdije i bertita qenit,sa kthyen koken te gjithe,madje dhe ai qe nuk e kishte mendjen………me pa………
syte u ndeshen me syt e tij…….dhe heshta……ula koken dhe shoh qenin qe u merzit sikur te ishte njeri,me vendosi koken ne preher dhe donte qe ta pergezoja serisht……..sa keq me erdhi,nuk doja veten,e mora ashtu sic ishte,e putha dhe e perkedhela,derisa u llastua…….
Pas disa minutash vjen miku im ne tavoline………..ueeeeeeeeee tha,rastesia eshte gje e madhe!
Po po i thash,dhe e pershendeta……….
nuk ta ka fajin qeni tha,mos i bertit kot…..
mund te ulem me ty tha,duke qene se je vetem?....
ne fakt I thash une sa do ikja…….
Nderkohe ai hedh syt mbi tavoline dhe sheh se as qe e kisha filluar te pija kafen…….
Qeshi……mund te me thuash jo tha……,nuk ke arsye pse te ikesh kot,por duke te njohur ty tha,e dija qe do gjeje cfare do lloj justifikimi vetem jo nuk do thoje…
Ula koken dhe qesha ashtu nen buze,nga sikleti……
Ok tha…..je shume e qarte,edhe une nuk te bezdis…..po shkoj me mire ne tavolinen time….
U lehtesova nga fjalet e tij…dhe mora frym thelle…….
Ta kthej 2 here kete kafen mendova dhe te zhdukem prej ketej sa me pare……..
Fillova serisht te luaj me qenushin tim……dhe shoh me bishtin e syrit fytyren e tij qe nuk me largonte shikimin,
Cfare sikleti mendova…..
Dhe e shoh qe erdhi serisht pa kaluar as 10 min……
U habita,
Ti mund te thuash ik tha,por nuk e di,nuk iki tha,
si thua ti?.....te jemi nje nje lokal,dhe te rrim keshtu larg,une nuk jam askushi per ty tha ok?
Me fliste me nje ton zeri sa me la gati pa fjale……
U ul ne karrigen perkrah meje,dhe shihte qe une e shihja ashtu si e habitur
Madje si per cudi dhe qeni nuk po e linte rehat………hahahahahhahaha ishte gati ta kafshonte.
Po kete per cfare e more me vete tha,apo per te te mbrojtur?
Nga situatata e till nuk po e mbaja dot me te qeshuren,dhe fillova te qesh me te madhe….
Nuk erdha rastesisht ketu tha ta dish……..
Te pash qe kalove dhe te ndoqa pas me makine……..
Po per cfare arsye I thash?
Kot tha per fiksim
Qesha serisht si femije..
Edhe pse e mohoj shoqeria e tij me tjeterson,bene kaq shume shaka sa e ndryshon ate hijen e erret tek une….
Dhe pas shakave i them po iki me mire,se u be kohe qe jam ketu,
U merzit dhe me tha po rri dhe pak se shpejt eshte!
Jooooo i them dhe ngrihem ashtu furijshem,
E shoh qe me ndjek pas,dhe kjo gje me acaroi shuuuume
Ne inat e siper filloj I bertas duke ngjitur shkallet,
Ai beritste une me shume se ai………
Dhe njerez qe na shihnin me habi,
fillova te behem agresive si kurr me pare,dhe madje e gjuaja si femije i prapt….
Filluam te ziheshim ne mes te rruges,sa shoferat e makinave dhe njerez habiteshin,fillova te vrapoja nga inati aq sa harrova se kisha dhe makinen aty……
Kthej koken pas dhe shoh se ai po hiqte atletet per te me ndjekur mua,
filloj te qesh me te madhe dhe nxitoj vrapin,
por eshte e pa mundur te vraposh para nje mashkulli…….
Me ne fund arriti te me kapte……dhe bertiste…….si i cmendur
Me shihte me inat dhe qeshte ne te njeten kohe……
Ahhhhhh mendova o zot ma thuaj te lutem pse duhet te me ndodhin mua te gjitha keto?
Ulem dhe qaj nga inati,me terheq dhe me puthte gjithandej,e gjuaja e shaja,dhe ai vetem me fshihte lotet si femije….
Je shume budallaqe me tha,kemi arritur ne jonufer me kete vrap qe kemi bere,keshtu zbathur.uje ne djerse tha……
Per cfare tha……per fajin tend,qe me ndjek nga jeta jote sikur te isha djalli…….
Dhe ashtu dore per dore dhe shume te lodhur ecnim ne kerkim te makinave…..
Pa folur asnje fjale……….une fshihja lotet me menge…….e ai me puthte balle e floke……
Njerez qe na shihnin……….dhe ne…qe ishim bere………si mos me keq,hahahahahhaha