Rezultati i sondazhit: Rinia Shqiptare rrezikohet nga

Votuesit
17. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Rrjetet Sociale

  4 23.53%
 • Pėrdorimi Drogave

  2 11.76%
 • Papunėsia

  11 64.71%
 • Korrupsioni

  0 0%

Cili eshte problemi kryesor i Rinise Shqiptare


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 28
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Komente Cili eshte problemi kryesor i Rinise Shqiptare

  Receta Gatimi

  Kush nga ju kohet e fundit, kur ka qene nje grup shokesh ka luajtur me letra?? Mund te them se jane te paket! Gjithesesi ky diskutim nuk i referohet vetem kohes se lire se kalojne te rinjte ne koherat moderrne por dhe kercenimet qe ata kane nga kjo shoqeri!


  Hapesira kryesore e argetimit dhe kalimit te kohes se lire e te "riut" shqiptar eshte "lokali"! Kohet e fundit jane shtuar dhe rrjete sociale si Facebook, Google Plus apo Twitter. Por nje faktor tjeter vdekjeprures qe prej vitesh eshte perhapur tek te rinjte shqiptar eshte perdorimi i drogave te ndryshme si marjuana dhe kokaina.

  Sigurisht qe kete gjendje nuk e ndihmon as papunesia qe ka mberthyer vendin. Per mos te folur me tej per korrupsionin ne mase.  Votoni ne sondazhin e hapur dhe jepni mendimin tuaj mbi situaten e krijuar! Ne ēfare jeni dakort dhe ne ēfare kunder.

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Un mendoj qe problemi kryesor eshte puna ! Sepse kur nuk ke pune, dhe nuk ke me cfare te merresh, merresh me thashetheme, rrin gjith diten tek ai lokali me 1 kafe dhe lugen ne goje, dhe aty kur nuk ben gje tjeter gjate gjith dites, shoqerohesh me shoqeri te keqe, dhe fillon droga ! Nga droga kuptohet cfare pason... te humb jeta, familja, shoqeria e te gjitha te tjerat... dhe ne fund me 1 fjale te shkon jeta dem.

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  rinia jone me shume eshte rrezikuar nga keta politikanet tane se sa nga tjera probleme ,po ka dhe tjera shqetsime ,psh shoqeria me ke shoqerohet ,etjtj

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  mendoj se qendrojn te katerta....megjithse 2 te fundit nuk jan plotesisht ne dore te te rinjve.
  problemi kryesor ,mendoj se esht perdorimi i narkotikeve. nisur nga nje studim i ber se fundmi...shifrat e perdoruesve te droges ishin rritur shum me shum kte vit , se sa vitet e tjera ( si mbaj mend si shifer )....duke perfshir moshat 14-25 vjec....
  dhe kjo esht vertet shqetesuese , per ata , familjen...dhe gjith shoqerin!!

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Jan shum probleme ..

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Jan shum probleme ..
  majdi , sa gjat qe shprehesh ore.......mos u lodh kaq

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e Momoja
  Anėtarėsimi
  Dec 2010
  Vendndodhja
  Vlore (mos do gje dhe lagjen ? ... pfff )
  Postime
  108
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  per mendimin tim, nuk jan as rrjetet sociale as droga as ndo1 e permendur me siper, problemi i vetem qe shkakton dhe kto te tjerat esht edukimi, nqs do te kuptonin rendesin per te mesuar, rendesin qe mos te toksikojn trupin me drog, rendesin qe te merren me pun dhe jo te pin kafe, epo.... ka te bej me brumosjen qe kur esht i vogel sepse ato mangesi i shfaqin kto problemet e tjera qe ne u vem fajin (te mendosh qe kte po e thot 1 ne ATE kategori )

 8. #8
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Une mendoje se eshte papunesia, sepse nga papunesia vijne edhe te tera problemet e tjera si pershembull, vjedhja, grabitja, perdorimi i droges, alkolit, bixhozit, rrjetet sociale etj, se po te jesh ne pune nuk ke as kohe ti besh keto gjera, as pse i ben keto.

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  Une mendoje se eshte papunesia, sepse nga papunesia vijne edhe te tera problemet e tjera si pershembull, vjedhja, grabitja, perdorimi i droges, alkolit, bixhozit, rrjetet sociale etj, se po te jesh ne pune nuk ke as kohe ti besh keto gjera, as pse i ben keto.
  olsi , rinia nuk perfshin vetem personat mbi 20 vjec ...qe jan te afte te punojn.....por qe nga mosha 12.......dhe kjo mosh nuk ka si te punoj !!

  ne nje far menyre mbeshtes edhe mendimin e momos.........edukimi ze nje vend shum te rendesishem ne formimin e kujtdo..!!...

 10. #10
  i/e rregjistruar Maska e lashi
  Anėtarėsimi
  Mar 2012
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  pershendetje : per sa i perket temes doja te thoja qe papunesia luan nje rol te rendesishem ne jeten e njeriut te cfar do lloj moshe.nese nje njeri eshte i pa pune humb inteligjencen dhe eshte i pa fuqishem te arsyetoj veprimet qe ben sepse eshte nen presionin e pa punesise duke mos u zgjatur shume puna eshte jet pa pune sje askush , nese vertet e deshiron punen

 11. #11
  i/e rregjistruar Maska e lashi
  Anėtarėsimi
  Mar 2012
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  persa i perket pergjigjes qe ka dhene labja tek olsi doja te shtoja dhe dicka .. nese do ta ndanim rinin shqipetare ne varesi te viteve ateher do te thoja qe ajo mosh qe ka permendur labja ne shqiperi eshte me e mira ne te gjith vendet evriopiane sepse akoma nuk jan duke bere ate cka bejn neper vendet e tjera ....

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  PROBLEMI aha posi po ku do ta kerkojme ket problem . une e kam thene dhe e them politikanet kane qene dhe jane gangrena e ketij populli.kur flas per politikanet flas per shume gjera ,per shembull per politikat qe ndjekin per rinine ,por kujt i plas per ne mo rini .

 13. #13
  i/e rregjistruar Maska e elton poka
  Anėtarėsimi
  Jul 2012
  Postime
  7
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  problemi i rinis se sotme smendoj se ka te baj me politiken por thjesh nje pasim i personalitetit te femijes qe merr nga familaj dhe mdikim i familjes tek femija te con ne rrugen qe zdhedhin te rijt e sotem ne shqiperi

 14. #14
  i/e rregjistruar Maska e qoshku
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Jam i mendimit se mos edukimi i sakt i femijes duke u nisur nga familia dhe me pas edhe nga shkolla dhe mungesa e hapsirave sportive dhe kulturore cojn rinin drejt lokaleve, gjithashtu mosperballimi i shpenzimeve ditore te femijeve nga prinderit per shkak te papunsis besoj se cojn nje pjes te rinis shqiptare drejt drogave dhe pjesen tjeter te mbyllet neper rrjetet sociale. dhe per munges te te gjitha ketyre besoj se ka faj dhe korupsioni.

 15. #15
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  mendoj se rinia shqiptare ka shume probleme,dhe nuk mund te specifikohet vec ne nje apo dy,pasi jane te pa numerta,e para eshte pa punesia qe ka 'infektuar" gjithe vendin,pastaj edhe analfabetizmi qe kohet e fundit eshte shtuar ndjeshem,e ka shume,qe per arsye te ndryshme te rinjte tane detyrohen te bejne gjera antilogjore,nese ky shtet nuk ofron vende pune,te nxjerr nga universitet cilesi dhe jo sasi,kam pershtypjen se gjerat do te ishin me mire,dhe mundesite per te rinjte do te ishin me te medha

 16. #16
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  ai qe kerkon dhe kembengul e gjen nje pune !!!

  problem eshte pasiviteti aktiv !!!! shqip dembelizmi ..

 17. #17
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Me fal po nese shteti do te ofronte vende pune...per te gjitha klasat dhe shtresat e shoqerise nuk do te ishin keto kushte qe te rinjte kane sot!...sepse nuk jane as dembela e as pasiv...por jane puntor...(por jo te gjithe,kuptohet)...por e vetmja rruge qe shteti iu ofron...jane:

  Vende pune qe shiten mbi 5000 Euro....

  Vende pune qe kerkojne nderhyrjen e nje miku...

  Njerez qe nuk zgjedhin cilesi...por shohin kush paguan dhe kush ofron me shume...

  Ky eshte pra vendi yne...dhe per kete nuk kane faj qytetaret...por shteti...dhe themeluesit e tij...organizuesit...qe mbushin vec xhepat e tyre...dhe populli vuan ne meshire te fatit...

 18. #18
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Ti me duket se punon ne sektor privat ,se po te ishe punesuar ne shtet ndryshe do flisje .....

  te pa aftet gjithmone ankohen se po ju hahet haku, eshte problem i madh shqiptar ky !!!!...

 19. #19
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Po une ne sektor privat jam...per shkak se ne shtet eshte e pa mundur te kerkosh nje vend pune...per arsyet e permendura me larte...

  ama edhe nese do te punoja ne shtet nuk kam arsye te mendoja ndryshe...per shkak te partive...sepse nese e hap gojen te zevendesojne sa hap e mbyll syte...ky eshte shteti yne pra...te kesh frik te hapesh gojen....

  Gjithsesi...rinia jone nuk ka vetem keto probleme....por shume e me shume!...

 20. #20
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  Me fal po nese shteti do te ofronte vende pune...per te gjitha klasat dhe shtresat e shoqerise nuk do te ishin keto kushte qe te rinjte kane sot!...sepse nuk jane as dembela e as pasiv...por jane puntor...(por jo te gjithe,kuptohet)...por e vetmja rruge qe shteti iu ofron...jane:

  Vende pune qe shiten mbi 5000 Euro....

  Vende pune qe kerkojne nderhyrjen e nje miku...

  Njerez qe nuk zgjedhin cilesi...por shohin kush paguan dhe kush ofron me shume...

  Ky eshte pra vendi yne...dhe per kete nuk kane faj qytetaret...por shteti...dhe themeluesit e tij...organizuesit...qe mbushin vec xhepat e tyre...dhe populli vuan ne meshire te fatit...
  Ke tsh te drejte..po vetem se dhe miku do leke, s'ka me miq tani...i paguan ato 5 mije euro per tu futur ne pune e sa nderrohen partite te heqin..e cfitove ti!!!
  se di se kur do te behet ky vendi yne. ne cdo shtet ka vjedhje e korrupsion, por te ne jane hapur fare dhe i thone popullit budalla...
  shpresojme per me mire si gjithmone...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Cili eshte vesi yt me i keq?
  Nga medlina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 14-12-2013, 10:22 PM
 2. Cili ėshtė ēmimi i dashurisė?
  Nga vaaldr1n nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-06-2012, 12:41 PM
 3. Cili eshte vesi yt me i keq ?
  Nga Lirenti nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 15-04-2012, 05:22 PM
 4. Mohon se ėshtė shqiptare,deklaron se eshte meksikane
  Nga labja nė forum Diaspora Shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 25-02-2011, 05:41 PM
 5. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-02-2009, 05:16 PM

Etiketat pėr kėtė Temė