Receta Gatimi

Fizike - Ushtrime te zgjidhura nga Dinamika


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 1 prej 1
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35

  Wink Fizike - Ushtrime te zgjidhura nga Dinamika

  Probleme Fizike 1:

  15 metra larg pėrpara njė makine qė lėviz me shpejtėsi v= 10m/s del njė pengesė. Shoferi frenon!
  Tė gjendet nėse makina pėrplaset me pengesėn kur koeficenti ferkimit ėshtė 0,5

  Zgjidhjen e Ushtrimit e gjeni ne skedarin e bashkangjitur!
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fizike - Ushtrime te zgjidhura nga Kinematika
  Nga ReniX nė forum Probleme dhe Ushtrime Shkollore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 06-11-2016, 08:02 PM
 2. Ushtrime tė ngadalta pėr trup tė bukur
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-02-2012, 07:29 PM
 3. Video ushtrime per muskujt e barkut!
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-01-2011, 06:58 PM
 4. Ushtrime kundėr demencės
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-11-2009, 05:27 PM
 5. Ushtrime tė shkurta kundėr sheqerit
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-11-2009, 11:06 AM

Etiketat pėr kėtė Temė