Enderr e larget


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Enderr e larget

  Receta Gatimi

  U zgjova mes endrash te bukura feminore…
  Si rrall here,ose jo si mengjeset e mia te zakonshme…
  Kisha enderruar ose zoti me krijoi mundesine ta shihja ne enderr,si kurr me pare!
  Fytyren e tij te buzeqeshur e kam ende perball,dhe here here me del prej zemres nje e qeshur e pa emer..
  Bisedonim me dashuri,ashtu perball njeri tjetrit……gjithcka zemra ndjente u tha……aty…..ne endrren time…
  E cila me zgjoi kaq bukur dhe embel,sa mund te genjej nese do te them se jam zgjuar……
  Sepse jam shume thelle e zhytur aty,
  Rrija ashtu shtrire me syt e mbyllur dhe buzqeshja me shoqeronte kaq gjate………
  Kerkoja te mblidhja grimcat e nje endrre per ti kujtuar dhe ri kujtuar perhere….
  Si mundet njeriu mendoja te kujtoj c’do detaj,dhe keto detaje te te behen ne koke kaq reale?
  Hap syt dhe marr fryme thelle………..me mungonte shume,sepse e dija,endrrat jane krijuar per te te vrar,dhe per te te vene ne dukje,se sa e hidhur eshte kjo jete!...
  Por I thash stop mendimeve negative qe me vrisnin zemren,ju nuk me mundni dot,
  Une do ta ruaj kaq fort kete enderr ….se do te jete pjese e imja perhere……..
  Po per cfare e dua,per cfare me duhet?......ndoshta per te me mbajtur gjalle,
  apo per te me vrare edhe me shume?....jooooo nuk ka se si te me vras,sepse gjerat e bukura nuk vrasin por te lumturojne fytyren dhe shpirtin..
  u zgjova me deshire per te kercyer dhe gjalleruar boten time,
  ehhhhhh mendova,si eshte njeriu,lumturohet nga nje enderr e pa jetuar,
  mendo se cfare do te bente nese e jetonte..
  se cfare do behej me jeten e tij,nje ndjenje e pa pershkruar me fjale,nje bote e pa emer,
  po ne djall vafshin endrrat,askujt nuk i duhen,vijne tek ti sa te te torturojne dhe ikin per te lene gjurme dhe plage qe nuk sherohen kurr………..

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Shume Falemidnerit!

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  ....ke ''frike'' nga endrra?

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Jo........sot jo..........

  jo sepse ndihem me e gjalle,jam zgjuar prej atij gjumi te brisht endrrash..........

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  sa mir se ka kalu kjo enderr e dashur .. shum shkrim i bukur

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shum e bukur kjo

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  me pelqeu ky shkrim .... bravo erind !

  megjithse sjam dakort shum me fjalin e fundit
  endrrat jan ato qe ne nje far menyre te mbajn gjall .

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  erinda thuaj se te griva.........vendosja urgjent aaaaaaaaaaaaaa

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  aaaaaaaaaaaaaaaapshuuuuuuuuuuuuuu ....

  erind po ckemi

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Udhėtim nė Fierin e afėrt dhe tė largėt
  Nga Kliton nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 16-01-2011, 11:16 AM
 2. Kaka dhe Ibra? Nje enderr e larget per Milanon…
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-03-2010, 01:02 PM
 3. Zbulohet ylli mė i larget nga Toka!
  Nga kristimcs nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 12:37 PM
 4. Arome e larget
  Nga Dr-Leone nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 25-04-2009, 03:41 PM