Receta Gatimi

Nuk e Di...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
  1. #1
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21

    Nuk e Di...

    Shpesh here ne jete,asaj qe duam ti largohemi,i afrohemi me shume se asnjehere…….sepse keshtu jane krijuar rruget e jetes,te vene perball rrugeve te tyre per te te thene se ligjet e natyres jane me te forta se njeriu dhe e mundin ne c’do kohe !
    Ecja me shpejtesine e eres per te marre nje document qe me duhej,ashtu me libra ne dore vrapoj per te ngjitur shkallet..
    Si per cudi nuk po mendoja asgje,vetem doja te mbaroja pune sa me pare aty,dikush me nderpreu ritmin
    Eraaaaaaa Eraaaaaa,kthjej koken dhe ishte nje petagogia ime,sa u gezova kur e pash….
    U ktheva nga rruga dhe shkova per ta pershendetur,
    po ku je moj vajze moj,me tha me te njejtin humor si dikur,e perqafova dhe filluam te bisedonim ..per gjera ne pergjithsi…
    i kerkova ndjes sepse me duhej te largohesha,dhe ajo me kuptoi,e pershendeta perzemersisht dhe u largova,
    filloj ngjitem ne katin e 2,duke sistemuar ato librat qe kisha ne dore dhe harrova te shihja perpara,ne shpejtesi e siper u perplasa me mikun tim…..
    ngriva per nje moment,
    dhe ai qendroi ashtu pa levizur,me shihte dhe buzeqeshi,
    mora frym thelle dhe……….ne momentin qe do ta pershendesja,me pershendeti ai i pari…
    Si je tha?...
    Isha mire i thash por…..tani
    Ai qeshi dhe qeshi pa fund nuk me la te flisja,d.m.th. tani u bere keq tha!
    Qesha…
    Me shikonte ne sy dhe nuk fliste,rreth nesh hipnin dhe zbrisnin studentet neper shkalle…
    C’e mire te solli ne keto ane tha?.......dhe qeshi… Duke perdorur ate ironin e tij,
    qesha ashtu me cep te buze,dhe i them,nuk besoj se ka ndonje te mire qe te me sjelli deri ketu,pervec se gjerave qe me duhen….
    hahahahhahaha qeshi me te madhe,si thua e pime nje kafe tha?
    Me vjen keq po nuk kam fare kohe,
    Te jap une nga koha ime sa te te doj zemra ty,dhe qeshte si femije!
    E pash me inat dhe vazhdoj rrugen qe kisha nisur,me ndjek pas,dhe kjo eshte nje nder gjerat qe “urrej” tek ai…
    Sillej si femije,me bente prit,dhe rrinte perpara meje si statuj,
    te lutem me lere te shkoj se nuk kam koheeeeee,i thoja me qetesine qe ne fakt ishte gati te shperthente…
    me mori dhe librat qe kisha ne dore,dhe e kuptoi mennjehere se per cfare kisha ardhur,
    aaaaaaaa tha mi jep mua se te ndihmoj une,
    ja mora nga duart me inat,dhe i them ok,me prit ketu sa te mbaroj cfare me duhet se nuk kam rruge zgjidhje tjeter,
    po pse duhet te te pres ketu tha?...........Mund te te shoqeroj,
    Joooooooooo bertita sa nuk e di nga me erdhi gjithe ai inat,
    qeshte,ok ok ti e di,po te pres ketu atehere,se mos hidhesh nga dritarja tha,dhe qeshte si femije!
    I ktheva kurrizin dhe qeshja nga budallalliqet qe kepuste……
    O zot mendova,pse duhej ta takoj kete person,pse duhej,pse nuk me le rehat,
    kthehem pas gati 1 ore,sepse takoj dhe mikeshat e mia,dhe mikun tim,hahahahhahaha e gjej ulur tek shkallet,
    per nje moment mendova se fluturove nga dritarja tha,dhe qeshte!
    Po he pra do ta pime kafen,bertiste neper shkalle,njerez qe na shihnin,nejse na njihnin sepse ishim te njohur aty,
    Si 2 personat qe rriheshin c’do dite,si 2 personat qe bertisnin dhe gerthisnin neper shkalle,nder vite me radhe!
    Kishte nga ata qe na uronin,uaaaaaaa ju te dy bashke sa bukur,sa mire sa me behet qejfi,dhe shihja fytyren e tij qe lumturohej nga fjalet,
    e une sa nuk vdisja kur i degjoja,dhe jua ktheja joooooooo,erdha se kisha pune!.....
    ti nuk e kupton tha,te gjithe duan te na shohin bashke,te gjithe per vec teje tha…….
    Ula koken dhe i kerkova qe te me linte rehat,me keto biseda,
    u ulem per kafe ne barin me te afert,dhe njerez,kamarier,banakier qe na shihnin me habi,
    cfare sikleti mendova,kush e di cfare ju kujtohet,dhe ai fliste une e humba veten mbas shikimeve te tyre te habitura
    o Eraaaaaaaaa po me degjon,po pra po te degjoj,aaaaa tha po veren fytyrat e habitura,dhe qeshte me te madhe,
    u ul perball meje dhe me mbyste me komplimente duke e ditur se i kam inat,luante me nervat dhe qeshte
    kjo eshte nje nder ditet me te bukura te jetes sime tha,pas shume te tjerave,ishte kohe e vrenjtur tha,…
    shikoje qiellin tani si u be,shikoje dhe me ngrinte fytyren me dore per te pare qiellin,vetem diell tha,
    nga dreqin theva kemen dhe erdha ketu I thash, qeshte vetem qeshte,
    filloi te me tregonte se me kishte pare nje dite qe beja xhiro me qenin tim,pastaj filloi te me tregonte se me kishte pare dhe nje dite tjeter,e nje tjeter e nje tjeter e nje tjeter,
    dhe qeshja me te madhe,hahahahahahhahahaha,mbas meje ke qene?
    Poooo tha me gjysem zeri,me beso tha,nuk e shmang dot,
    e pash qe biseda mori nje tjeter form dhe i kerkova te largohem,
    o zooooooooot tha,si nuk ndryshove njehere,gjithmone kur ve re se bisedat behen te bukura ti iken,
    pse ma bene kete tha?
    E shihja dhe ndjeja se me kishte marre malli shuuuuuuuuume,por nuk i thyej premtimet e mia,asnjehere!
    Doja ta perqafoja ta shtrengoja,por me shume se sa ate,shtrengoja duart e mia qe i kisha posht tavolines,e beja zemren gure,vetem e vetem te mos thyeja premtimin tim…
    Me perkedhelte floket dhe me thonte kacurrelsia ime e bukur,po vdiqa nga ty do vdes,
    qeshja hahahahahha nderkohe fytyra e tij ishte kaq serioze,e une qeshja nga fjalet e tij,
    une te respektoj shume dhe ti e di tha,do te te pres gjithe jeten,deri sa ajo koka jote te bindet se sa vlen per mua,
    fjalet e tij me gezuan pa dyshim,dhe kur u largova isha me mendjen tek ai,
    ndonjehere nuk e kupotoj veten time,se cfare dua dhe se cfare kerkoj,
    nuk e di,nuk e di,nuk e di……………………………dhe nuk e di...........
    Redaktuar pėr herė tė fundit nga erinda; 03-04-2012 mė 10:17 AM.

  2. #2
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    ..................
    imagesCAEKGVF2.jpg

  3. #3
    Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Vendndodhja
    Jashte Shtetit
    Postime
    560
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    13
    Kujtime te bukura!

  4. #4
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Al Capone Lexo postimin
    Kujtime te bukura!
    ehhhhhhhhhh


  5. #5
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    shum shkrim i mir erinda.

  6. #6
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
    shum shkrim i mir erinda.
    Faleminderit zemer!...

  7. #7
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    ee... nga1her ver8 nuk e dim se cfare duam...

  8. #8
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
    ee... nga1her ver8 nuk e dim se cfare duam...
    dhe c'fare eshte me e keqjia,nuk kemi per ta ditur kurr se cfare do te duam ne kete jete!...

  9. #9
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    dhe c'fare eshte me e keqjia,nuk kemi per ta ditur kurr se cfare do te duam ne kete jete!...
    me duket se ke te drejte!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi