Neteve


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Neteve

  Receta Gatimi

  Neteve kerkoja te mblidhja grimcat e tua te coptuara nuk di se ku,
  neteve perplasja zemren dhe syt gjithkund per te te patur prane
  ti nuk ishe,une nuk isha ne te dy nuk ishim si dikur,ku ndriconim naten e erret me driten e dashurise…
  neteve me kujtoheshin fraza nga poet te ndryshem,dhe me copezat e tyre lidhja jeten time,
  I gdhendja kujtimet ne zemer dhe mendje,per te ringjallur shirtin e vdekur tek une
  Neteve kujtoja zerin tend,buzet,trupin frymen tende,ne nje enderr femije te gjalle sa vete ai,
  I mblidhja kujtimet me forcen e shpirtit I bera nje…
  Neteve me shoqeroje ti,kudo,gjithandej,ne c’do pjese te qenies time,vec se jo real
  Por nje njeri qe me mbante gjalle vec me kujtimin e tij,qe do te me shoqeronte gjithe jeten
  Neteve,ehhhhhh neteve,me kujtoheshin ato vende ku ishim bashke,qe ndanim c’do sekond te jetes sone
  Neteve me the dikur,do me kujtosh sa dhe fryma qe merr,por nuk do jem me ty,do jene vec grimcat e mia.
  Ku e dije se do te ndodhte,qe neteve une do te qaja dhe te kerkoja per ty,atje ku nuk do te te gjeja kurr…
  Neteve pendohem sa jeta,sepse nuk te doja sa me doje,te dua sot sa nuk me do….
  Pendohem qe nuk te mbajta prane kur te kisha,por te largova me pa e ditur pse
  Neteve do te kerkoj si e cmendur,neteve do te me mbeten lotet ne sy,dhe shpirti tek ti
  kur te kisha prane nuk te doja,tani qe te dua s’me do ti!
  Neteve do mbyllen fletet e mia,duke gdhendur fjale e duke te kerkuar ty kudo,ngado gjithmone
  Se keshtu ishte shkruar dashuria ime,te te doja ty………..atehere kur ti s’me don………..

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Nuk mund te mblidhen gjethet e vjeshtes, e nganjehere as shpirterat nuk e gjejne udhen e kthimit.
  Une nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadale ne vende qe kam pare, e atje, atje me veshtrojne.
  Ajo cfare shohin syte eshte forme, jashte e brenda saj une endem, shpirt!!
  Nuk po te shkruaj per te t’thene se te dua shume, jo as per te t’thene se per ty po derdh lot ne keto momente.
  Ajo qe sot me shtyn te shkruaj eshte malli qe kam per ty. Vertet ne keto momente po ndjej mall.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi