Cila eshte gjuha e huaj me e veshtire per tu mesuar?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Komente Cila eshte gjuha e huaj me e veshtire per tu mesuar?

  Receta Gatimi

  Cila mendoni se eshte gjuha me e veshtire per tu mesuar (studiuar)? Jane te shumte shqiptaret qe per motive te ndryshme kane shkuar ne mergim, dhe ju eshte dashur te mesojne nje gjuhe te huaj! (ose disa jane perpjekur)!

  Tregni eksperiencat tuaja ne lidhje me kete ēeshtje!


 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Gjuha Gjermane eshte gjuha me e veshtire per tu mesuar! Ka aq shum gjera qe nuk mund ti kuptosh PSE ? Por thjesht duhet ti mesosh permendesh... po kjo nuk shkon me miliarda fjale qe jane... dhe GRAMATIKA eshte teper e veshtire! Jo per tu folur, por per tu mesuar, koha e foljes, si ta formosh fjaline etj etj... sinqerisht eshte nje gjuhe qe edhe keta vet thon eshte teper e veshtire!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Te gjitha ...

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Personalisht mendoj se gjuha greke eshte shume e veshtire,e kam marre disa here mundimin ta mesoj dhe me ka acaruar,e nuk dua me te dije per te shume gjuhe abstrakte dhe pa lidhje,me stresonte shume!

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  them se kinezcja

  hec e mesoji kto 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Gjuha Kineze Alfabetin e ka me figura, jo me shkronja!

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po pra.....duhet te besh nje kurs pikture , pastaj te vesh ne klas te par

 8. #8
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  kinezcja dhe arabishtja do thoja me duken shume te veshtira per tu mesuar

 9. #9
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  un tani qe po mesoj rusishten ...... me duket shum e veshtir uuuuffff..........

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bessy Lexo postimin
  un tani qe po mesoj rusishten ...... me duket shum e veshtir uuuuffff..........
  lol, per cfare e ke (shaka, )

 11. #11
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  Gjuha Kineze Alfabetin e ka me figura, jo me shkronja!
  gjuha kineze ka vetem sintaksa...........

  une do te perpiqem ta mesoj ,nuk di po me pelqen edhe pse eshte e veshtire....

 12. #12
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Gjuha kineze don thjesht te mesosh permendesh sintaksa edhe kater thekset ( ka shume rendesi si do ta thuash fjalen)
  eshte shume e thjesht se kane gramatike te thjeshte . Nga nje moment edhe mbrapa e shikon si loj ......

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cila eshte dhurata qe do donit te merrnit...
  Nga aldy nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 171
  Postimi i Fundit: 11-12-2015, 12:55 AM
 2. Cila VIP eshte ne foto?
  Nga ReniX nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 179
  Postimi i Fundit: 24-07-2013, 09:30 PM
 3. A eshte e veshtire te formatosh nje kompiuter??
  Nga paolo maldini nė forum Sisteme Operative
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-10-2012, 09:37 PM
 4. Cila ėshtė fjala qė mungon?!
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 246
  Postimi i Fundit: 19-07-2012, 12:00 AM
 5. Pirro Cako: Kur ke fėmijė, divorci ėshtė i vėshtirė
  Nga ardona nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-07-2010, 08:17 PM

Etiketat pėr kėtė Temė