Receta Gatimi

iPhone 5 mund te vi me ekran me te madh


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15

  iPhone 5 mund te vi me ekran me te madh

  Thashethemet e fundit qe po qarkullojne per iPhone tregojne per cipin e ndryshuar te Applke, me teper memorie, kulate te re dhe nje ekran me te madh.  [B]Paraqitja dhe kulata: Le te fillojme me nje raport ne Business Insider, qe citon nje shenim nga hulumtimi i bere nga analisti Brian White i Topeka Capital markets i cili thote qe iPhone i ardhshem do ta kete nje ekran prej 4 inceve dhe me “pamje shkelqyese qe ne besojme qe do te kerkoje nje kellef” te posacem.  Sipas analistit, iPhone i ardhshem pritet gjithashtu qe te kete mundesine 4G (me sa duket nenkupton LTE), si iPadi i ri.

  Leshimi i madh: Modeli i bardhe pritet te leshohet ne gusht ose shtator dhe besohet qe “tatepjeta e iPhone 5... mund te jete e jashtezakonshme, duke xhuxhezuar leshimet e meparshme dhe duke e drejtuar produktin afer cmimit tone objektiv prej 1,001 dollare.”  Cipi A5X dhe memoria: Raporti i radhes vjen nga 9to5Mac, duke thene qe “gjenerata e ardhshme e iPhone eshte vecanerisht e thene qe te mos perfshije dizajnin e iPhone 4/4S, por Apple eshte duke i testuar keto pajisje te reja ne kellefe me te vjetra per t’i hedhur humbjet.”


  Sipas faqes Apple-centric, nje prototip i gjenerates se ardhshme te iPhone perdor nje derivat i procesorit A5X te perdorur ne iPadin e ri. Por, per dallim nga gjenerata e trete e produktit iPad, iPhone i ri do te kete memorie prej 1GB. 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Po mendoja te kaloj ne Android! por ky ekrani

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  ...s'i dihet, por nuk ma merr mendja

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Po mendoja te kaloj ne Android! por ky ekrani
  Perseri me kete nuk krahasohet

 5. #5
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  Ne Qofte se Del keshtu sic thone keto do te jete Fantastik

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  ekrani i iPhone eshte shume i vogel :S

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cili eshte mekati me i madh qe mund te bej nje person?
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 27-03-2013, 03:24 PM
 2. Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 23-09-2012, 06:25 PM
 3. iPhone 5 te kete ekran me madhe dhe me i holle
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-07-2012, 09:28 PM
 4. iPhone 5 me ekran prej 4 inēėve
  Nga abdullah92 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-02-2012, 08:33 PM
 5. iPhone 5 – dizajni i njėjtė, ekrani mė i madh
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-05-2011, 08:11 PM