Shqiptarja Romela Begaj, kampione e Evropės ne peshengritje


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Thumbs up Shqiptarja Romela Begaj, kampione e Evropės ne peshengritje

  Receta Gatimi

  Peshėngritėsja shqiptare Romela Begaj ėshtė shpallur kampione e Evropės pėr femra nė peshėn 58 kg stili i shkėputjes dhe nėn kampione e kontinentit nė dy garėsh. Diferenca nė peshė trupore me 360 g mė shumė se Boyanka Kostova i ka mohuar asaj medaljen e artė.
  Begaj ka rezultuar e sukseshme nė tė tri provat nė stil tė lirė duke ngritur 93, 98 dhe 102 kg duke zėnė vendin e parė.
  Kurse nė stilin e shtyjes ajo ka ngritur 113 kg kurse nė dy provat e tjera nuk ia ka dalė mbanė tė ngrejė 116 dhe 118 kg, gjė qė e pozicionoi nė vendin e gjashtė.


  Ndėrsa nė dygarėsh, rezultoi se bullgarja Boyanka Kostova dhe Romela Begaj, ngritėn 215 kg, ndėrsa vendi i parė i takoi Kostovės pėr shkak tė diferencės nė peshė trupore. Me kėtė rezultat Begaj ka siguruar pjesėmarrjen nė Lojėrat Olimpike “Londėr 2012”. Kampionati Evropian i peshėngritjes po mbahet nė Turqi.

  burimi:albinfo

 2. #2
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Boo Cfar te Ben Kjo po ta kesh grua te thyn ne mes

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Bravo! Suksese te metutjeshme Shqiptares!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Bush e Schwarzenegger kampionė tė shprehjeve konfuze
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-09-2009, 08:41 PM
 2. Barca fiton edhe Superkupėn e Evropės
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-08-2009, 04:15 PM
 3. Tirana shpallet kampione e Superliges
  Nga Kliton nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-05-2009, 09:53 AM
 4. Eusebio Haliti ngjitet nė majė tė Evropės
  Nga kuklla nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-07-2008, 10:41 AM
 5. Romela Begaj, kampione e Europes
  Nga kuklla nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-04-2008, 04:11 PM

Etiketat pėr kėtė Temė