Canon prezantoi EOS-1D C DSLR


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Canon prezantoi EOS-1D C DSLR

  Receta Gatimi


  Canon ka prezentuar modelin e ri i cili do tė begatojė linjėn DSLR tė fotoaparateve tė kėsaj kompanie – Canon EOS-1D C. Canon EOS-1D C (C ėshtė pėr Cinema), ėshtė fotoaparat digjital SLR i dedikuar pėr produksion filmik dhe televiziv, si dhe pėr produksion nė rezolucion tė lartė. Me kualitet tė shkėlqyer tė videos, incizim tė avancuar nė kushte tė ndriēimit tė dobėt dhe me diapazon shumė tė mirė dinamik, EOS-1D C pėrkrah incizimin e videos nė rezolucion 4K (4096 x 2160) duke ofruar liri mė tė madhe kreative pėr profesionistėt e videos. Pėrveē kėsaj, disa nga karakteristikat janė CMOS full frame senzori 18 megapixelėsh, procesori Dual DIGIC 5+, ISO ndjeshmėria prej 100 deri 25.600, Clear View II LCD 3,2-inēėsh, sistemi i fokusimit automatik me mprehtėsi nė 61 pika, 1080p tek shpejtėsia prej 50/60 fps, 12 fotografi nė sekond pėr fotografim, sllotin e dyfishtė memorik CF, HDMI dalje tė pakompresuar dhe shumė tė tjera. Akoma nuk dihet data kur do tė mund tė paraqitej nė shitje ky DSLR, por pritet qė kjo tė mund tė ndodhė kah fundi i vitit, ndėrsa ēmimi do tė sillet rreth 15.000 dollarė.

  Burimi:

  Koha NET

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Kjo eshte monster nuk eshte aparat

  e duaa!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Kur e shikoj kete me vjen per te qar ..

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Kur e shikoj kete me vjen per te qar ..
  LOL

  i mire qenka

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. RJ45 Technologies prezantoi pajisjet pėr video siguri
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-01-2011, 04:28 PM
 2. Kamerat e Canon pėr BBC
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-01-2011, 07:21 PM
 3. Sony paraqet LCD 5 inēėsh qė montohet nė aparate DSLR
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-01-2011, 11:29 AM
 4. Canon EOS 550D
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-02-2010, 12:30 AM
 5. Mamiya DM22 e DM28 DSLR
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-2009, 09:38 PM

Etiketat pėr kėtė Temė