Afrika - Zbulohen burime te medha uji


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Cool Afrika - Zbulohen burime te medha uji

  Receta Gatimi

  Shkencaret kanė zbuluar se Afrika, eshte siper nje rezervuari gjigand uji! Dhe te thuash qe eshte nje kontinent qe vuan thatesiren. Ne vijim eshte dhe harta ku tregohen burimet ujore nen Afrike.
  Ne afrike jane mbi 300 milion njerez qe nuk kane uje te pishem!  Ajo qe ngelet eshte te gjenden sponsorizues per te shfrytezuar keto burime natyrore! Mendoni se do gjenden valle?

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  dhe pse nuk bejn diq per te hap ate gjigand po lejojn te vdesin njerzit nga etja c“fatkeqasi

 3. #3
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Do zoti beda gjendet te shpetojn edhe ata te shkretit, se edhe ata njerz jane,
  kur e mendon qe qenkin 300 milion njerz qe nuk paskin uje te pishem vertet te per te ardhur keq eshte, shifer e madhe qenka

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Peru, vijat “Nazca”, shenja pėr burime uji
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-09-2010, 09:56 AM
 2. Kupa Botes Afrika Jugut 2010 STADIUMET
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-06-2010, 12:56 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-04-2010, 04:32 PM
 4. Afrika teston vaksinen e pare kundra SIDA-s
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-07-2009, 07:32 AM
 5. Shqipėria nė Afrika e Jugut 2010
  Nga Kampioni99 nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-02-2009, 12:44 PM

Etiketat pėr kėtė Temė