Ne France votohet per President


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Drejtesia Ne France votohet per President

  Receta Gatimi

  Votuesit francezė votojnė tė dielėn nė raundin e parė tė zgjedhjeve presidenciale, tė cilat pritet tė pėrfundojnė me fitoren e udhėheqėsit tė parė socialist nė Francė nė gati dy dekada. Korrespondentja e Zėrit tė Amerikės nė Paris Lisa Bryant ndoqi disa nga mitingjet mė tė fundit tė presidentit konservator Nicolas Sarcosy dhe rivalit tė tij kryesor, socialistit Francois Hollande.
  Tė ndjekim kronikėn: Ėshtė njė ditė e ftohtė dhe me erė, por ky miting fushate para kėshtjellės sė shekullit tė 14-tė “Chateaux de Vincennes” po mbahet nė njė atmosfere festive. Njerėzit mbajnė radhėn pėr tė marrė mish tė pjekur nė barbeque, apo salēiēe picante afrikanoveriore, ndėrsa dėgjojnė muzikė. Por shumica e tyre presin qė kandidati i Partisė Socialiste Francois Hollande tė mbajė njė nga fjalimet pėrfundimtare para votimeve tė sė dielės.

  Mes pėrkrahėsve tė zotit Hollande ėshtė 60 vjeēari Patrice Marshall, nga lagja periferike Nanterre e Parisit.

  Ai thotė se ka kohė qė e mbėshtet Francois Holland-in, pėr shkak tė cilėsive tė tij njerėzore, ngaqė ai mbron vlera socialiste, si solidariteti. …Dhe njė tjetėr arsye e rėndėsishme, thotė ai, ėshtė se Hollande mund tė jetė personi qė do t’i zerė vendin presidentit aktual, Nicholas
  Francois Hollande ėshtė veteran i skenės politike franceze. Ai ka kryesuar Partinė Socialiste pėr vite me radhė. Por ai nuk ka mbajtur kurrė njė post tė lartė qeveritar dhe nė pėrgjithėsi, nuk konsiderohet si njė figure karizmatike. Ai e di kėtė dhe e pėrshkruan veten si njė “njeri normal”. …Dhe anketat e paraqesin atė nė njė finish tė njėkohshėm me Nicholas Sarcozinė, nė raundin e parė tė zgjedhjeve dhe si fitues nė tė dytin.

  Presidenti Sarkozi dhe zoti Hollande nuk janė kandidatėt e vetėm nė zgjedhjet e sė dielės nė Francė. Janė gjithsej 10 kandidatė presidencialė, mes tyre Marine Le Pen e ekstremit tė djathtė dhe Jean-Luc Melenchon i sė majtės ekstreme, tė cilėt sipas anketimeve pritet tė dalin nė vend tė tretė dhe tė katėrt.  burimi:voa

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Nicolas Sarcosy i uroj prap te fitoj edhe ashtu e ka grun e mir i takon

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Francois Hollande eshte fituesi!
+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kim Dotcom - Mr President
  Nga vaaldr1n nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-07-2012, 10:18 PM
 2. Nano kandidati me serioz per President i Shqiperise
  Nga olsii nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 24-04-2012, 06:15 PM
 3. Pacolli u zgjodh president
  Nga Erdi nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-03-2011, 09:21 PM
 4. HP tani me president tė ri
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-10-2010, 05:14 PM
 5. Bamir Topi President i Shqiperise!
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 08-10-2007, 10:56 AM

Etiketat pėr kėtė Temė