Nano kandidati me serioz per President i Shqiperise


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  I Habitur Nano kandidati me serioz per President i Shqiperise

  Receta Gatimi

  Ish-lideri i sė majtės, njėkohėsisht ish-kryemisnitri i Shqipėrisė Fatos Nano mori sot “bekimin” e SHBA, nė lidhje me ambicien e tij pėr tu zgjedhur presidenti i ardhshėm i shqiptarėve. Kreu i prezencės sė SHBA-sė nė Tiranė Aleksandėr Arvizu pas takimit me ish/liderin e sė majtės deklaroi pėr mediat se Nano ėshtė kandidatura me serioze pėr kreun e shtetit.

  “Kam pėrshtypjen se jeni tejet tė qartė, por edhe kur tė takohem me Fatos Beun do mė pyesni pėr tė njėjtėn gjė. Jam i kėnaqur qė zori Nano mori kohė nga axhenda e tij pėr tė mė takuar. Jemi takuar disa herė dhe pres tė takohem edhe herė tė tjera. Sikurse pėr shumė shqiptarė, njė nga programet e mia tė preferuara ėshtė “Zonė e lirė”, zoti Ēani po ju ndjek edhe ju gjithashtu dhe ēdo javė. Ėshtė interesante tė shoh listėn e kandidatėve qė ai ka 12 apo disa tė tjerė. Qartazi disa kandidatė janė mė seriozė se tė tjerėt dhe zoti Nano ėshtė nė kėtė kategori ndaj ėshtė e rėndėsishme tė vazhdojmė diskutimet tona”,- deklaroi ambasadori Arvizu.

  Nė kėtė linjė ambasadori amerikan vlerėsoi se zgjedhja e presidentit duhet tė mbėshtetet nė Kushtetutė, duke shtuar se ėshtė njė proces plotėsisht dhe qartėsisht shqiptar.

  “Pika e dytė ėshtė procesi pėrzgjedhės i presidentit. Dua tė nėnvizoj se ky ėshtė njė proces qartėsisht shqiptar. Por, gjithashtu do tė doja tė theksoja se ka shumė implikime, qė kanė lidhje me drejtimin e vendit nė tė ardhmen ashtu sikurse lidhur me marrėdhėniet e vendit me komunitetin, sikurse marrėdhėniet me SHBA. Ne nuk po flasim pėr zgjedhjen e njė ministri, por bėhet fjalė pėr presidentin e Republikės sė Shqipėrisė. Kėshtu qė parakushtet dhe kėrkesat janė tė vendosura qartėsisht nė Kushtetutė. Duhet njė proces Kushtetues, pasi nuk bėhet fjalė pėr zgjedhjen e njė ministri, por presidentin”,- theksoi Arvizu duke shprehur besimin e plotė se kryeministri dhe ēdo shqiptar e kuptojnė shumė mirė.

  Njė nga cėshtjet, tek tė cilat u ndal ambasadori Arvizu ishin edhe qėndrimi qė Nano bėri pak ditė me parė pėr “21 janarin”, e cila ngjalli jo pak debate nga deputetė opozitarė. Arvizu vlerėsoi deklaratat e ish-kryeminsitrit Nano si tė balancuara dhe objektive, ndėrkohė qė pėrmbylli fjalėn e tij duke thėnė se Shqipėria ka nevojė pėr njė lidership pozitiv dhe theksoi se shumė nga kėto gjėra pozitive janė tė mbledhura te Fatos Nano.

  “Ashtu sic shumė shqiptarė e kam parė intervistėn televizive tė Nanos nė Top Story. Zoti Nano bėri disa pika interesante dhe tė rėndėsishme, njė nga pikat e veēanta ėshtė me 21 janarin. Mendoj qė komentet e bėra me 21 janarin janė mė objektivet dhe tė balancuara dhe mirėmenduara qė i ka bėrė njeri deri sot. Jo tė gjithė e besojnė kėtė dhe ai parlamentar qė mendon kėshtu tė mbajė qėndrimet e tij, por nuk jam dakort me tė plotėsisht dhe po mendoj pėr familjet e viktimave kur e them kėtė gjė. Pėr kujtimin e personave qė janė vrarė pėr tė mirėn e vendit, ne kemi nevojė pėr proces shėrimi. Kemi nevojė pėr njerėz qė japin mendime tė vyera, ajo qė nuk na duhen janė komente tė tilla qė janė bėrė pėr fitim tė shkurtėr pozitiv. Mendoj se kemi nevojė pėr lider pozitiv dhe mendoj se shumė nga kėto gjėra pozitive janė tė pėrqėndruara nė zotin Nano”,-pėrfundoi deklaratėn e tij ambasadori Arvizu.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ta gezojme presidentin e ri te Shqiperise!

 3. #3
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Mendoj se eshte personi me i duhur nga kandidaturat qe jane bere.

 4. #4
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Ta gezojme presidentin e ri te Shqiperise!
  Prit se nuk e ka miratuar akoma Saliu kandidanturen e Nanos, ai i ve vulen ketij muhabeti, si do thote ai do behet

 5. #5
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Mendoj se eshte personi me i duhur nga kandidaturat qe jane bere.
  Ashtu mendoj edhe un por varet si mendon Saliu

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Po cfar thuani mo ! ky puro grek ca ka ber per shqiperi se kuptoj?

 7. #7
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Po cfar thuani mo ! ky puro grek ca ka ber per shqiperi se kuptoj?
  lol, Po berisha ca eshte?

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  lol, Po berisha ca eshte?
  P


  Po nuk e mbroj edhe berishen, ama ky se di per cfar do krenoheshti me te .

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  qe ta kuptosh se ca thot ky nanua duhet te mbash me vete nje fjalor shqip shqip ......

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Mendoj se eshte personi me i duhur nga kandidaturat qe jane bere.
  Nuk e besova para 4 vjetesh kur Nano u "largua" nga politika dhe deklaroi (bashke me Saliun) qe do behesh president ne mandatin a ardhshem!

  Ishte shume qesharake! por tani fatkeqsisht e vertet!

  Nuk me intereson se kush e kush behet president, por menyra se si po manipulojne popullin!

 11. #11
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Populli eshte "topi" ne nje fush futbolli, ku futbollistet bejne lojen e tyre

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  qe ta kuptosh se ca thot ky nanua duhet te mbash me vete nje fjalor shqip shqip ......
  hahahahahahahahahahahahahaha
  1.nanua
  2.albanua
  xDDDD

 13. #13
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Po cfar thuani mo ! ky puro grek ca ka ber per shqiperi se kuptoj?
  Cne Grek Nano moj, Nano shkon gjithmon ne Greqi por shkon per te bere ndonje dore bixhos

 14. #14
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ky do ta mari meduket

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kim Dotcom - Mr President
  Nga vaaldr1n nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-07-2012, 09:18 PM
 2. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-12-2011, 09:18 PM
 3. Tata Nano Europa
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-12-2009, 11:44 AM
 4. Microsoft ndreq njė problem serioz sigurie nė kernelin e Windows
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-11-2009, 10:13 AM
 5. Bamir Topi President i Shqiperise!
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 08-10-2007, 09:56 AM