Mozilla leshon Firefox 12


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Programe Mozilla leshon Firefox 12

  Receta Gatimi


  Mozilla lėshoi nė distribucion versionin final tė shfletuesit tė vet tė Internetit Firefox 12.
  Shfletuesi sjell vetėm ndryshime tė vogla nė krahasim me versionin paraprak, e nė mesin e risive janė pėrditėsimi mė i thjeshtė dhe centrimi i rezultateve gjatė kėrkimit tė termave nė njė faqe (Find in Page).

  Aty janė edhe mundėsia e shkarkimit tė fajllave me kopjimin e URL-sė sė tyre nė download manager, implementimi i disa vetive tė reja tė CSS-sė (column-fill dhe text-align-last), implementimi eksperimental i pėrkrahjes pėr objektet ECMAScript 6 Map dhe Set dhe zgjidhja e problemit tė rėnies sė performancave nė disa raste pėr WebGL nė sistemin operativ Mac OS X.

  Ky version i Firefox ėshtė edhe i fundit pėr shfrytėzuesit qė kanė sistemin operativ Windows 2000 dhe Windows XP SP1. Firefox 12 pėr momentin mund tė shkarkohet nga faqet zyrtare, e sė shpejti do tė jetė nė dispozicion pėrmes sistemit tė pėrditėsimit brenda vet shfletuesit.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Firefox tek Pc im eshte si gjysh

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Dhe mua asgje nuk me ka ardhur!

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  akoma s'eshte lshuar update nga shfletuesi vet, por po pres dhe them ta provoj 1 her... pasiqe versioni 11 me bllokonte shum!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mozilla leshon Facebook Messenger per Firefox (video)
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-12-2012, 01:13 AM
 2. Mozilla leshon Firefox 16
  Nga vaaldr1n nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 12-10-2012, 12:58 AM
 3. Mozilla lanson Firefox 4 !
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-03-2011, 04:28 PM
 4. Lansohet Mozilla Firefox 3.6.3
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-04-2010, 10:03 AM
 5. Lėshohet Mozilla Firefox 3.5.5
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 10-11-2009, 04:31 PM

Etiketat pėr kėtė Temė