Amerikanja Lola Volter vuan nga njė sėmundje e syve dhe ka njė shikim shumė tė dobėt, objektet rreth saj jo vetėm qė i shikon si hije, por po ashtu i shikon edhe tė dyfishuara.Edhepse ajo ėshtė pothuajse e verbėr, ajo mahnit botėn me talentin e saj qė kur ka filluar tė paraqitet nė garat e gjimnastikės.Pėrderisa vrapon tek mjetet e gjimnastikės, Lola nuk i sheh fare ato, por nuk paraqet problem pėr tė. Guximtarja 13 vjeēare para disa javėve garoi me koleget e saja qė kanė shikim tė shkėlqyeshėm, dhe juria nuk ka vėrejtur qė Lola ėshtė e verbėr. Ndryshe, Lola ėshtė e birėsuar, kurse sėmundja i ėshtė diagnostifikuar kur ka arritur nė SHBA.