Pas Guardiolės ikėn edhe Mourinho ?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Pas Guardiolės ikėn edhe Mourinho ?

  Receta Gatimi

  Pasi u zyrtarizua se Pep Guardiola do tė largohet nga drejtimi I Barcelonės nė fund tė sezonit, tashmė njė tjetėr temė e nxehtė nė Spanjė ėshtė edhe e ardhmja e José Mourinho te Reali i Madridit. Dėshtimi nė objektivin pėr tė fituar Champions League shkaktoi lėkundjen e pozitave tė trajnerit portugez nė stolin “merengue”, ndėrsa “Special One” deklaroi se nėse klubi dhe lojtarėt dėshirojnė, ai do tė vazhdonte ta drejtonte skuadrėn.
  Por, tashmė janė rritur spekulimet se pas Guardiolės, La Liga mund tė humbasė edhe Mourinhon . Njė prej kėrkesave tė teknikut luzitan qė tė qėndrojė nė Madrid ishte qė presidenti Florentino Perez ti japė pushtet tė plotė nė merkato, duke e kthyer nė trajner-menaxher, si ndodh edhe nė Angli.
  Pasi largoi Raul Gonzales gjatė sezonit tė kaluar, ky rol do ti jepte Murinjos pushtetin qė tė largonte edhe njė tjetėr idhull tė Realit. bėhet fjalė pėr portierin dhe kapitenin Iker Kasijas. “Gardiani” akuzohet se ėshtė ndėr iniciatorėt e lėvizjes anti-Mou dhe se drejton klanin e lojtarėve spanjollė qė punon pėr largimin e trajnerit.
  Edhe pse pėrpara gjysmėfinales sė kthimit me Bajernin, numri 1 kishte deklaruar se nė tė ardhmen dėshironte tė bėhej njė trajner si Mou, pas eliminimit nga bavarezėt ai nuk e fshehu pakėnaqėsinė pėr taktikat e trajnerit, duke bėrė tė ditur se pas 15 minutave lojė, kur madrilenėt kryesonin 2-0, Mou i kėrkoi ekipit tė mbrohej dhe mė pas ajo qė dukej njė fitore e padiskutueshme u shoqėrua nga komplikimi I ndeshjes dhe nė fund me lamtumirėn e ėndrrės europiane.
  Nuk pėrjashtohet qė Mourinho tė vendosė largimin nga Reali I Madridit, pėr t’u rikthyer nė stolin e Ēelsit, apo edhe te Interit, pasi tifozeritė e kėtyre dy skuadrave, por edhe presidentėt Abramovich dhe Moratti nuk I kanė harruar sukseset me “Special One”.

 2. #2
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Mourinho nuk iken

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Kush jane ata dy

 4. #4
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Kush jane ata dy
  Deputet jane, te partise demokratike

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lamtumira e Pep Guardioles
  Nga ReniX nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-05-2012, 10:17 PM
 2. Carvalho: Mourinho, trajner fitues
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 08:41 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-03-2010, 06:37 PM
 4. Mourinho, divorc pas 20 viteve martese
  Nga Kliton nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 24-06-2009, 06:26 PM
 5. Inter, Mourinho harton listen e “zeze”
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-06-2009, 06:35 PM