Bashkia e Tiranės rregullore tė re, jo dekolte e minifunde


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Bashkia e Tiranės rregullore tė re, jo dekolte e minifunde

  Receta Gatimi  Bashkia e Tiranės vendos rregulla strikte pėr punonjėsit e saj.

  Rregullorja e re pėr organizimin, funksionimin dhe ndarjen e detyrave e pėrgjegjėsive nė aparatin e Bashkisė, e cila do tė marri miratimin e Kėshillit Bashkiak, vendos kritere pėr veshjen dhe kodin e etikės qė punonjėsit duhet tė pėrmbushin gjatė orarit tė punės.

  Neni 16 i rregullores mbi etikėn dhe kodin e veshjeve tė punonjėsve, pėrcakton se punonjėsit duhet tė paraqiten ēdo ditė nė ambientet e punės me kostume e kravata. Nė nivele mė tė ulėta sesa rangu i drejtorit, punonjėsi duhet tė mbajė detyrimisht pantallona dhe kėmishė serioze. Ndėrsa punonjėset e kanė tė ndaluar mbajtjen e fundeve apo fustaneve tė shkurta apo kėmisha e bluza me dekolte.

  Rregullorja pėrcakton edhe kujdesin qė nėnpunėsit duhet tė tregojnė pėr higjenėn nė ambientet e punės dhe mbajtjen e flokėve. Pėr punonjėsit meshkujt ndalohet mbajtja e flokėve nėn gjatėsinė e pėrcaktuar, ndėrsa pėr punonjėset ndalohen nuancat e forta dhe modelet ekstravagante.

  Krahas veshjes ėshtė e ndaluar kategorikisht edhe konsumi i duhanit dhe pijeve alkoolike nė ambientet e Bashkisė madje edhe nė bar-kafen qė ndodhet brenda aparatit tė Bashkisė. Tarraca dhe ambientet e tjera jashtė Bashkisė janė tė vetmet ambiente ku do tė lejohet pirja e duhanit.

  Nėpunėsit dhe punonjėsit, janė tė detyruar t’u pėrmbahen normave tė etikės gjatė orarit tė punės, thuhet nė rregulloren e re

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po nrm qe duhej nxjrr kjo rregullore ...se po falimentonin bizneset nje nga nje ....nuk ishin shefat te perqendruar ne pun PPPPP

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  mire paskan bere

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mendoj se eshte e nevojshme sidomos per ne Shqiperi qe te gjithe institucionet publike te ken nje rregull ne veshje!

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  E pra se duhet te ket rregulla edhe puna e jo te shkoj ashtu ne menyr provukative e pastaj te lindin prob...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Indonezia do miratojė ligj pėr ndalimin e minifunde !!
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-03-2012, 07:47 PM
 2. Ja si reagojnė djemtė nė rrugė nė dekolte!
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-06-2011, 04:43 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-11-2009, 05:27 PM
 4. Ndryshohet kalendari, me rregullore “fiton” Tirana
  Nga Kliton nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-03-2009, 01:22 PM
 5. Bashkia e Tiranės prezanton projektin “Mendo Gjelbėr”
  Nga ReniX nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-01-2009, 04:12 PM