Ubuntu Linux 12.04


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Ubuntu Linux 12.04

  Receta Gatimi


  Versioni LTS me emrin e koduar Precise Pangolin dhe versionet zyrtare 12.04 janė nė disponim, siē edhe ishte paralajmėruar, pėr tė gjithė tė interesuar pėr kėtė sistem operativ Linux, sikurse edhe pėr ata qė do tė mund tė bėhen tė tillė.

  Cannonical, botues i Ubuntu Linux, nuk heq dorė nga interfejsi i vet kontravers Unity, kėshtu qė edhe nė kėtė version ai ėshtė desktop interfejsi kryesor, edhe pse ka mundėsi tė shfrytėzohet edhe GNOME 2 ose 3 sipas dėshirės.

  Risi kryesore e kėtij versioni tė Ubuntu Linux ėshtė sistemi i menyve Head-Up Display i cili do tė pėrpiqet tė zėvendėsojė menytė tradicionale.

  Mė shumė detaje mund tė gjeni nė
  Kodi:
  http://www.ubuntu.com/.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  E kam bere upgrade diten e pare, dhe shume stabel me duket!

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  po e provoj ti bej nji up edhe une por sbesoj te ket shume ndryshime nga versjoni qe kam .bckt5 vrs 2.6

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ubuntu Linux pėr kompjuterė tablet
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-01-2011, 10:00 AM
 2. Trasformo Linux Ubuntu ne Windows 7
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 24-02-2010, 11:58 PM
 3. Instalimi KDE 4.1 ne Ubuntu Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2009, 10:05 AM
 4. Te rejat mbi versionet e Ubuntu - Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-02-2009, 06:17 PM
 5. 1 dite per Ubuntu 8.04 Hardy Heron - Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-04-2008, 02:13 AM

Etiketat pėr kėtė Temė