Google mund ta beje oferte per te blere Twitter


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Google mund ta beje oferte per te blere Twitter

  Receta Gatimi


  Ndėrtuesi i Mac ėshtė nė listėn e ndėrmarrjeve tė cilat mund/duhet ta blejnė rrjetin shoqėror Twitter. Por Google mund tė quhet si kandidat.
  Kurdo qė ndodh ndonjė blerje e madhe, bota mundohet qė ta marrė vesh se cilat ndėrmarrje do tė blihen nė vazhdim, sa janė shitur dhe kush janė blerėsit. Nėse njė ndėrmarrje si Instagram mund tė fitojė 1 miliard dollarė vetėm pėr 30 milionė pėrdorues, natyrisht Twitter- njė rrjet qė rritet dita-ditės dhe qė tashmė ka disa qindra milionė pėrdorues - do tė mund tė fitonte disa herė mė tepėr se sa ajo sasi e tė hollave.
  Eric Jackson nga Ironfire Capital mendon qė Apple ėshtė ndėrmarrja qė ėshtė me mundėsitė mė tė mėdha pėr ta blerė rrjetin Twitter. Ai i ka bėrė disa pika domethėnėse, duke treguar qė Apple mund tė ketė humbur njė aplikacion tė rėndėsishėm kur Facebook e bleu aplikacionin Instagram.
  Kjo pra ėshtė mjaft e vėrtetė. Nėse ekzekutivėt e Apple ishin duke e marrė parasysh kėtė humbje, atėherė Twitter do tė shihej si njė pėrfitim natyral pėr ndėrtuesin e iPhone. Por derisa Apple mund tė jetė nėn udhėheqėsinė e re, ajo kurrė nuk ka qenė njė ndėrmarrje qė ėshtė brengosur rreth kėtyre hamendėsimeve pėr gjėrat e mėdha.
  Apple parapėlqen tė fitojė ndėrmarrjet e vogla, mė pak tė njohura, ashtu si ta zėmė skuadra pas Final Cut. Kur ishte hera e fundit qė Apple shpenzoi 10 miliardė dollarė nė njė blerje? Kur ishte hera e fundit qė Apple shpenzoi 5 miliardė dollarė nė ndonjė gjė? Shpenzimi nuk ėshtė rruga sipas sė cilės Apple pėrqendrohet edhe aq pėrderisa tė mos jetė e sigurt qė ta blejė atė ndėrmarrje.

  Burimi:

  Bota Sot

 2. #2
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Per mendimin tim, nuk ka ēi duhet Twitter, pasi ka hapur Google Plus, do te ishte vetvrasje

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ja ēfarė mund t’i bėjė dielli lėkurės suaj
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 18-06-2012, 10:48 AM
 2. Google e Facebook kėrkojnė tė blejnė Twitter
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-02-2011, 02:43 PM
 3. A mund tė pėrdoret Twitter pėr edukim?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2010, 08:17 AM
 4. Si mund ta bėjė boot njė CD apo Dv
  Nga Murati nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-08-2009, 04:00 PM
 5. Ja se cfare mund te beje njeriu me portokalle...
  Nga EMAUS nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 30-06-2008, 08:43 PM

Etiketat pėr kėtė Temė