Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 29
 1. #1

  Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  Receta Gatimi

  Si mendoni?

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  arsyet jane
  1- mund te bien vertet ne dashuri
  2- interes paresh ose dokumentash

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  se dashuria nuk njeh shtet dhe gjuhe

 4. #4
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  Bravo Kuklla ... Nuk ke ē'te shtosh me shume ....

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  votoj nr: 2 te Polit

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  Pershendetje!

  Sic e kane thene edhe me siper dashuria nuk njeh shtet apo gjuhe.Aq me teper qe jetes sot nuk i dihet as me te huaj as me shqiptare si do ece.Kshu qe te pakten kemi mundsine te shprehemi e te krijojme familjen me dike,me nje person qe na ben te lumtur.
  Ktu ku jetoj une opinioni i njerezve eshte: Pse djemte shqiptare trajtojne me mire vajzat e huaja,ndersa ato shqiptaret i marrin neper kembe e nuk i respektojne???
  Duke mos harruar qe jo te gjithe jane te tille,por nje pjese e mire eshte!
  Fatit nuk i dihet por jetes tone jemi ne qe i japim drejtim deri diku.
  Personalisht do preferoja nje djale shqiptar per te lidhur jeten time por nqs do ishte nje djale i huaj qe do me bente te lumtur then so be it!

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  bravo alb ke bere nje pyetje qe meriton nje teme me vete

 8. #8

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  Kodi:
  Pse djemte shqiptare trajtojne me mire vajzat e huaja,ndersa ato shqiptaret i marrin neper kembe e nuk i respektojne???
  Kjo ndodh per arsye qe keta djem shikojne interesin per lekun etj etj prandaj i trajtojne mire vajzat e huaja

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema_d
  Anėtarėsimi
  Dec 2007
  Postime
  185
  Reputacioni
  0

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  Mendoj se jane raste te rralla kur ka dashuri te vertete ne keto lloj lidhjesh.
  Rastet me te shpeshta jane ato per interes dokumentash ose parash dhe per nje jete me te mire. Por keto gjera i bejne edhe djemte.

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  ema e ke shume gabim per mendimin tim, iku ajo kohe kur ndodhte kjo. Sot te rinjte jane rritur dhe kane studiuar ne vendet e huaja, eshte normale qe te dashurohen dhe te martohen me vendasit.

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema_d\";p=\"22475
  Mendoj se jane raste te rralla kur ka dashuri te vertete ne keto lloj lidhjesh.
  Rastet me te shpeshta jane ato per interes dokumentash ose parash dhe per nje jete me te mire. Por keto gjera i bejne edhe djemte.
  e ke shume gabim. po te jap rast konkret une vete jetoj jashte shqierise. kam dokumenta qe prej shume kohesh dhe jame mire nga ana financjarre. jame lidhur me djeme te huaj dhe kjo nuk do te thote se jame " dashuruar" per dokumenta apo per leke me ta . une jetoj ne nje shtet tjter dhe jame gjithe diten ne shkolle dhe me njerez te huaj gjithe shoqerine e kam te huaj. keshtu qe e kam me te lehet te lidhem me njen djale te huaj sesa me nje shqiptar sepse rrethanat ma lejojne. mos mbet me me ato shikimet e shqiptareve te koheve te vjetra. per ne qe jeteojme jashte shqiperise nuk eshte e lehte te lidhesh me nje djale shqiptare ateher kur shoqerohesh tere diten me djeme apo vajza te huaja.

 12. #12
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  ja shembulli konkret, ( te rinjte e sotem evitojne te kene shoqeri me shqiptaret ,sepse nuk i njohin dhe nuk ju kane bese, )

 13. #13
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga anna\";p=\"22529
  e ke shume gabim. po te jap rast konkret une vete jetoj jashte shqierise. kam dokumenta qe prej shume kohesh dhe jame mire nga ana financjarre. jame lidhur me djeme te huaj dhe kjo nuk do te thote se jame " dashuruar" per dokumenta apo per leke me ta . une jetoj ne nje shtet tjter dhe jame gjithe diten ne shkolle dhe me njerez te huaj gjithe shoqerine e kam te huaj. keshtu qe e kam me te lehet te lidhem me njen djale te huaj sesa me nje shqiptar sepse rrethanat ma lejojne. mos mbet me me ato shikimet e shqiptareve te koheve te vjetra. per ne qe jeteojme jashte shqiperise nuk eshte e lehte te lidhesh me nje djale shqiptare ateher kur shoqerohesh tere diten me djeme apo vajza te huaja.
  Lali, nuk besoj ta kete pasur per nje rast si i joti! Mendoj se e ka ne pergjithesi, kur nje vajze ose djale niset nga Shqiperia per tu martuar jashte!
  Une kam shume shoke qe jane munduar dhe mundohen te martohen me femra te huaja per dokumenta!
  Madje njoh edhe nja dy femra qe jane martuar me te huaj vetem per nje jetese me te mire!


 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e monellina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ...ne imagjinaten tende...
  Postime
  102
  Reputacioni
  0

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla
  se dashuria nuk njeh shtet dhe gjuhe
  jam me nje mendim si kuklla...un vete e kam partnerin te huaj dhe jetojm nbe shqiperi dhe nuk ishte aspak fakti qe ishte i huaj apo qe ishte mire financiarisht qe me terhoqi te ai. por me pak fjale nje femer shqiptare mund te thuash qe gjen parajsen me nje te huaj nga menyra se si trajtohen nga ata,ndyshe nga nje mashkull kryenec shqiptar (jo te gjithe,por rreth 80%). pastaj dhe meshkujt e huaj nuk jane fodulla te gjithe qe te mos kuptojne arsyen pse dikush rri me ta,ne kte rast nje shqiptare.

  dthm...jam me arsyen e pare!

 15. #15
  i/e rregjistruar 10% Maska e xhushi
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Postime
  47
  Reputacioni
  0

  Re: Pse Femrat Shqiptare martohen me te huaj?

  une personalisht jam dakort me Emen dhe polin

 16. #16
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Ka shume arsye ne fakt!

  1- mund te jete dashuria
  2-interesi
  3-sepse jane meshkuj liberal dhe vajzat shqiptare i duan meshkujt e tille
  4-sepse jane te qete dhe te sjellshem
  5 sepse dine te dashurojne dhe te te duan,te te respektojne (deri diku)
  e shume e shume te tjera

 17. #17
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Po kjo pytje me shum duhet te jet per meshkujt se jan ne shumic.

 18. #18
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  e njejta pyetje mund te behet, Pse djemt Shqiptare martohen me te huaja ?

  Dhe dihet pergjigja; arsyet ekonomike, per nje jete me te mire jasht etj... keshtu edhe ato mendojne per nje jete me te mire!

 19. #19
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  e njejta pyetje mund te behet, Pse djemt Shqiptare martohen me te huaja ?

  Dhe dihet pergjigja; arsyet ekonomike, per nje jete me te mire jasht etj... keshtu edhe ato mendojne per nje jete me te mire!
  O ice beru kinse nuk di gje nga kjo pun

  se si dihet del ndonje ofert

 20. #20
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  lol bal

  kurr si dihet tybe

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Femrat shqiptare tė njohura nė Hollywood
  Nga Erinaa nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 01-05-2012, 09:07 PM
 2. Njė 15 vjeēar dhe njė instruktore 41 vjeēare do tė martohen
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 11:34 AM
 3. Jolie dhe Pitt do tė martohen?
  Nga Erinaa nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-07-2011, 01:25 PM
 4. Vetem per ata qe mendojne te martohen
  Nga 3r1k0 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 24-02-2011, 05:24 PM
 5. Fakt: Femrat trashen pasi martohen
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 05-12-2010, 05:19 PM