Krijime tė ēuditshme me flokė njeriu (FOTO)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Krijime tė ēuditshme me flokė njeriu (FOTO)

  Receta Gatimi

  Ēmenduria njerėzore dhe krijimtaria nuk ka tė sosur. Kerry Howley, njė studente e artit nė Middlesex University ka bėrė njė koleksion tė tėrė me bizhuteri tė krijuar me flokė. Nė punimet e saj ajo shprehet se ka marrė si vlerėsime edhe kritika dhe ndjenjė neverie pėr punėn e saj.

  Siē raporton noa.al, njė nga punimet mė delikate dhe tė veēanta ėshtė edhe ai i Jenine Shereos ku ėshtė bėrė njė skulpturė e veēantė me flokė pėr Presidentin e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės Barack Obama.

  Ajo i mbėshteti flokėt mbi njė strukturė dhe duke i lagur me ujė i shtriu nė formė tė tillė qė tė krijonte njė skulpturė tė Obamės.

  Mėsohet se vepra e saj u bė pėr tė festuar vizitėn e Presidentit tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Kinė, duke bėrė statujėn me flokė njeriu.

  Parukierja kineze harxhoi shtatė ditė dhe netė pėr tė bėrė Obamėn me flokė dhe pėr kėtė vepėr iu deshėn 4 kilogramė flokė.

  Bashkangjitur paraqiten edhe disa krijime tė tjera tė bėra me flokė njeriu.


 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ajo me gjethe qenka e bukur

  po de po... shikojne njerzia ku te nxjerrin lek

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  shiko mos ben dhe ti ice ndonje art me cigare .... kriz vella.... do e nxjerresh lekun ne cdo form ;p;p

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  lool labe vetem "ART" qe nuk eshte ajo ... cigarja

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ate mos e thuaj
  shikoje cik kte foto ....


  esht ber lekura e nje tigri ... dhe esht e tera me cigare
  rri ti rri

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahaha jena SHQIPTAR ne oj moter nuk jemi te dhene pas punes, e lemo artit... lol


  SHQIPTARET:


 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  se di ne esht per te qeshur , apo esht per te qar ..... po di qe esht teresisht e vertet !
  (( per momentin them te qesh HAHAHAHAHA .....))

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
 9. #9
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Na e shpife

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Poezi dhe krijime per nenen
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 09-03-2013, 11:00 PM
 2. Foto kafshesh shume te ēuditshme
  Nga EMAUS nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 21-02-2013, 11:18 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-06-2012, 05:14 PM
 4. Foto te cuditshme nga Google Earth
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-02-2010, 02:19 PM
 5. Klinika qe do te bej me floke
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 15-03-2008, 12:02 AM