Femijet qe i kthejne fjalen prinderve behen me te mire kur rriten !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Femijet qe i kthejne fjalen prinderve behen me te mire kur rriten !!

  Receta Gatimi
  Mund tė duket shumė e ēuditshme, por debatet mes prindėrve dhe adoleshentėve mund tė kenė rezultate tė mira pėr tė ardhmen e kėtyre tė fundit. Sipas njė studimi tė Universitetit tė Virxhinias (SHBA) ata adoleshentė tė cilėt shprehin kėndvėshtrimin e tyre me qetėsi dhe me besim nė vetvete nė njė debat me prindėrit janė tė aftė qė kėtė gjė ta bėjnė edhe mes shokėsh. Ata qė bėjnė kėtė gjė janė 40% tė prirur mė shumė pėr tė thėnė “JO” edhe kur i ofrohet alkool apo lėndė narkotike nė krahasim me ata adoleshėntė tė cilėt nuk debatojnė kurrė me prindėrit e tyre. Psikologu Joseph Allen thekson: “Prindėrit duhet tė pranojnė kur fėmijėt i kthejnė fjalėn nė njė debat, sidomos kur fėmijėt kanė tė drejtė apo kanė mendimin e tyre. Nėse adoleshentėt mendojnė se nuk ka kuptim tė kundėrshtosh prindin, atėherė ata nuk do tė kenė guximin pėr tė kundėrshtuar as shokėt mė tė mėdhenj qė i ofrojnė alkool apo lėndė narkotike.


 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ja ktheje fjalen po ku perfundoje pastaj lol

  kane ndryshuar koherat tani...per kete nxjerrin edhe lloj-lloj lajme kta...

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  shiko ice ... mos e merr permbajtjen e artikullit 100 % sic esht tek titulli ...

  behet fjal pr faktin se ata qe ne femijeri i kan kthyer llafin prinderve .... jan ber me te prirur per te kundershtuar ... gje e cila ka ndikuar dhe ne formimin tyre ne te ardhmen .
  e per pasoj behen njerez me me besim ne vetvete ....!
  esht 1 perfundim qe nuk do sh studim.....esh llogjikish e kuptueshme !!

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  po po e lexova textin un labe por them qe nese i ktheje fjalen prindit... kerko shtepi per nja 2 jave LOL

  mund te jete ashtu sic thot aty... (dmth jane te prirur ne jete me shum ata...)

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e woop
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Vendndodhja
  InyourPC!
  Postime
  118
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Pak a shume eshte e vertet kjo

 6. #6
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  sma merr mendja se eshte keshtu, te pakten ata qe njohe dhe kam pare vet sme duket se jane bere me te mire

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. I kthejnė pusetat nė art
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-01-2013, 09:50 PM
 2. Si tė veprosh kur ke dhėnė borxh dhe nuk ta kthejnė !!
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 01-06-2012, 06:57 PM
 3. Mbi 50% e prinderve, pergjojne femijet ne Facebook
  Nga labja nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 05:16 PM
 4. Femijet rriten me mire me prinderit apo ne cerdhe e kopesht?
  Nga kuklla nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 05-10-2009, 02:01 PM
 5. Humori i prinderve, vendimtar per femijet
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-05-2009, 11:40 AM