Receta Gatimi

Vendet me te bukura te Shqiperise


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
  1. #1
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16

    Foto Vendet me te bukura te Shqiperise

    Plazhi i Jalės, njė prej destiancioneve mė tė preferuar pėr turistėt vendas dhe tė huaj. Perlė e Rivierės Shqiptare.

    10032.jpg

    Porto Palermo ėshtė njė prej vendeve me peisazhin mė tė bukur. Aty ke mundėlsinė tė shohėsh njėkohėsisht malin, detin e kaltėr por edhe ishuj tė ndryshėm. Gjithashtu ai pėrbėn njė moment tė rėndėsihėm tė historisė sonė Kombėtare por qė fatkqeqėsisht po harrohet nga institucionet.
    10033.jpg


    Parku Arkeologjik i Apolonisė nė Fier ėshtė padyshim njė pasuri kombėtare. E ndėrtuar disa shekuj para Krishtit ajo qėndron sėrish madhėshtore mbi fushėn e Myzeqesė.
    10034.jpg


    Nėse doni tė bėni plazh gjatė verės sigurisht qė Riviera e Jugut ėshtė vendi ideal. Pastėrti, bukuri natyrore, qetėsi dhe harmoni me natyrėn. Kėto janė disa prej atyre qė ofron kjo perlė e jona.
    10035.jpg


    Butrinit ėshtė ndodhta njė prej vlerave historike-kulturore dhe turistike mė tė vyeshme pėr Shqipėrinė. Kushdo qė e ka vizituar ka marrė prej saj mbresa tė pashlyeshme, prandaj shkoni dhe ju ta vizitoni.



    Kruja dhe kalaja e saj simbolizojnė krenarinė tonė Kombėtare. Shumė vendime tė rėndėsihme pėr Historinė tonė janė marrė pikėrisht kėtu. Pėr shumė vite ajo ka qėnė fortesa e rezistencės shqiptare me Skėnderbeun nė krye. Vizitojeni pėr tu ndjerė akoma mė shumė shqiptar.
    10037.jpg


    Kalaja e Shkodrės ėshtė ndėr mė tė vjetrat nė trojet shqiptare. E ndėrtuar pėrballė malit Tarabosh dhe i rrethuar nga lumenjė, kalaja e Rozafės tė ofron njė peisazh pėrrallor.
    10038.jpg


    Berati, qyteti i Njė mbi Njė dritareve prej disa vitesh ėshtė marrė nėn mbrotjen e Unesco-s pėr shkak tė vlerave historike dhe kulturore qė mbart. Kalaja, xhamitė, qyteti, Osumi dhe shumė gjėra tė tjera do ti gjeni mė bukur se kudo tjetėr nė Berat.
    10039.jpg


    Edhe Gjirokastra ėshtė nėn mbrotjen e Unesco-s prej shumė vitesh. Qyteti jugor i cili ka lindur dhe rritur shumė personalitete shqiptare ofron pamje fantastike. Kalaja, shtėpitė karakteristike dhe rrugicat me kalldrėm zbukurojnė ēdo ditė e mė tepėr Qytetin Gr



    Kush ka qejf sportet ekstreme le tė vizitojė Kanionet e Osumit nė Skrapar pasi do tė pėrballet me njė pamje pėrrallore. Kushdo e ka vizituar kėtė vend e ka bėrė tashmė destinacion tė
    10041.jpg


    7 Liqenet e Lurės janė 7 Mrekulli tė natyrės shqiptare. Vizitojini dhe kėnaquni me atė qė Zoti i ka falur Shqipėrisė.
    10042.jpg


    Kushdo qė shkon nė Korēė mos tė harrojė tė vizitojė edhe Voskopojėn, vendin ku ndėrthuren mjaft bukur historia, kultura, arsimi, gastronomia dhe sporti.
    10043.jpg


    Lugina e Valbonės ėshtė njė perlė e natyrės shqiptare. Kur legjionet romake kaluan aty e qujatėn tė mahnitur (che valle buona) qė do tė thotė Lugina e bukur prandaj dhe sot quhet Valbonė.



    Syri i Kaltėr ėshtė njė destinacion turistik ku mund tė kalosh momente relaksi tė paharrueshme.


    Kalaja e Elbasanit ėshtė e vetmja kala fushore nė tė gjithė Ballkanin dhe kjo e bėn unike nė llojin e saj. E ndėrtuar nė mesjetė nga Sulltan Mehmeti II kalaja mbart vlera muzelae, kulturore dhe arsimore tė papara nė asnjė vend tjetėr nė Shqipėri.

  2. #2
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    e kena vendin tone me te bukurin ne bote, e lakmojme tek tjerat... padyshim qe kto vende jane dhe ka edhe me te bukura ne Shqiperi

    Faleminderit per kto info olsi, un personalisht nuk e kam vizituar shum Shqiperine, por kto do t`i kem parasysh

  3. #3
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    kemi shume pasuri natyrore , e kulturore ...... megjithse kto te fundit i kemi si te lena pas dore . Pershembull butrinti ,, esht ber per te ardhur keq ...

    kam shuuume deshir te vizitoj kanionet e Osumit , luginen e Vjoses ..... ujvarat e Thethit .... veriu i Shqiperise eshte shume i bukur !!!
    po dhe jugu ama ,,,, vlora ime qe nuk ishte fare e permend ne ate list

  4. #4
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Dhermi do theksoja une, me ka pelqyer shume

  5. #5
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Kemi pak gjera te bukura, por fatkeqsisht nuk kemi kulturen e duhur per ti mbajtur!

  6. #6
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
    e kena vendin tone me te bukurin ne bote, e lakmojme tek tjerat... padyshim qe kto vende jane dhe ka edhe me te bukura ne Shqiperi

    Faleminderit per kto info olsi, un personalisht nuk e kam vizituar shum Shqiperine, por kto do t`i kem parasysh
    Iceman na thuaj ndonje vend te bukur te Kosoves se nuk i di, jam kurioz ti shohe ne ndonje foto

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    kemi shume pasuri natyrore , e kulturore ...... megjithse kto te fundit i kemi si te lena pas dore . Pershembull butrinti ,, esht ber per te ardhur keq ...

    kam shuuume deshir te vizitoj kanionet e Osumit , luginen e Vjoses ..... ujvarat e Thethit .... veriu i Shqiperise eshte shume i bukur !!!
    po dhe jugu ama ,,,, vlora ime qe nuk ishte fare e permend ne ate list

    E hoqa un vloren hahha (shaka)
    Labe te e 4 permblidhet jugu i SHqiperis aty me siguri ben pjese edhe vlora besoj ke edhe nje foto aty qe eshte ber o ne vlor o ne sarand

  7. #7
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    Vende ta bukura kemi ne

  8. #8
    i/e rregjistruar 20% Maska e woop
    Anėtarėsimi
    May 2012
    Vendndodhja
    InyourPC!
    Postime
    118
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Kemi qene dhe jemi vendi me i bukur ne bote

  9. #9
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    jemi po nuk kemi sy te shikojme..........

  10. #10
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    Iceman na thuaj ndonje vend te bukur te Kosoves se nuk i di, jam kurioz ti shohe ne ndonje foto




    E hoqa un vloren hahha (shaka)
    Labe te e 4 permblidhet jugu i SHqiperis aty me siguri ben pjese edhe vlora besoj ke edhe nje foto aty qe eshte ber o ne vlor o ne sarand
    hhehehe , ti mir qe ske shtuar dhe lushnjen .... ca ka ber vaki hahahaha
    ne vlor esht , se saranda e ka detin shkembor

  11. #11
    i/e rregjistruar 20% Maska e woop
    Anėtarėsimi
    May 2012
    Vendndodhja
    InyourPC!
    Postime
    118
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Comment :
    Rroft Shqiperiaa .!.


    Like! Coment! Share!


    Hahhahahah

  12. #12
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    Iceman na thuaj ndonje vend te bukur te Kosoves se nuk i di, jam kurioz ti shohe ne ndonje foto
    lol per aty sdi ca t`them se jane ca vite qe nuk jam atje, dhe kur kam qene nuk e kam vizizuar dhe aq... por RUGOVA psh eshte vend i bukur

  13. #13
    i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
    Anėtarėsimi
    Jul 2008
    Postime
    181
    Reputacioni
    16
    Jemi njė vend me pasuri tė mėdha natyrore po duhet njė impenjim shumė i madh pėr ti menaxhuar(fatėkeqėsisht na mungon).

  14. #14
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    jemi po nuk kemi sy te shikojme..........
    ik vere syze po qe se nuk i shikon

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    hhehehe , ti mir qe ske shtuar dhe lushnjen .... ca ka ber vaki hahahaha
    ne vlor esht , se saranda e ka detin shkembor
    mos si e harrova lushnjen un

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
    lol per aty sdi ca t`them se jane ca vite qe nuk jam atje, dhe kur kam qene nuk e kam vizizuar dhe aq... por RUGOVA psh eshte vend i bukur
    na nxir ndonje foto lol

  15. #15
    ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
    Anėtarėsimi
    May 2008
    Vendndodhja
    out of space
    Postime
    282
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    I miss you Albania!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Vendet me te mira qe ja vlen te jesh femer!
    Nga erinda nė forum Turizėm dhe Udhėtime
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 10-03-2012, 08:53 AM
  2. Shqipėria, njė nga tre vendet mė tė korruptuara nė Evropė
    Nga labja nė forum Aktualiteti Shqiptar
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 04-12-2011, 12:05 AM
  3. 10 vendet mė tė sigurta nė botė.
    Nga VaLKKaTiL nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 21-04-2011, 10:09 PM
  4. Vendet me miqesore te botes
    Nga ulkina nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 07-02-2011, 02:45 PM
  5. Cila janė vendet mė tė frikshme nė botė ?
    Nga Negativ nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 02-01-2009, 01:36 PM