Vendet me te bukura te Shqiperise


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Foto Vendet me te bukura te Shqiperise

  Receta Gatimi

  Plazhi i Jalės, njė prej destiancioneve mė tė preferuar pėr turistėt vendas dhe tė huaj. Perlė e Rivierės Shqiptare.

  10032.jpg

  Porto Palermo ėshtė njė prej vendeve me peisazhin mė tė bukur. Aty ke mundėlsinė tė shohėsh njėkohėsisht malin, detin e kaltėr por edhe ishuj tė ndryshėm. Gjithashtu ai pėrbėn njė moment tė rėndėsihėm tė historisė sonė Kombėtare por qė fatkqeqėsisht po harrohet nga institucionet.
  10033.jpg


  Parku Arkeologjik i Apolonisė nė Fier ėshtė padyshim njė pasuri kombėtare. E ndėrtuar disa shekuj para Krishtit ajo qėndron sėrish madhėshtore mbi fushėn e Myzeqesė.
  10034.jpg


  Nėse doni tė bėni plazh gjatė verės sigurisht qė Riviera e Jugut ėshtė vendi ideal. Pastėrti, bukuri natyrore, qetėsi dhe harmoni me natyrėn. Kėto janė disa prej atyre qė ofron kjo perlė e jona.
  10035.jpg


  Butrinit ėshtė ndodhta njė prej vlerave historike-kulturore dhe turistike mė tė vyeshme pėr Shqipėrinė. Kushdo qė e ka vizituar ka marrė prej saj mbresa tė pashlyeshme, prandaj shkoni dhe ju ta vizitoni.  Kruja dhe kalaja e saj simbolizojnė krenarinė tonė Kombėtare. Shumė vendime tė rėndėsihme pėr Historinė tonė janė marrė pikėrisht kėtu. Pėr shumė vite ajo ka qėnė fortesa e rezistencės shqiptare me Skėnderbeun nė krye. Vizitojeni pėr tu ndjerė akoma mė shumė shqiptar.
  10037.jpg


  Kalaja e Shkodrės ėshtė ndėr mė tė vjetrat nė trojet shqiptare. E ndėrtuar pėrballė malit Tarabosh dhe i rrethuar nga lumenjė, kalaja e Rozafės tė ofron njė peisazh pėrrallor.
  10038.jpg


  Berati, qyteti i Njė mbi Njė dritareve prej disa vitesh ėshtė marrė nėn mbrotjen e Unesco-s pėr shkak tė vlerave historike dhe kulturore qė mbart. Kalaja, xhamitė, qyteti, Osumi dhe shumė gjėra tė tjera do ti gjeni mė bukur se kudo tjetėr nė Berat.
  10039.jpg


  Edhe Gjirokastra ėshtė nėn mbrotjen e Unesco-s prej shumė vitesh. Qyteti jugor i cili ka lindur dhe rritur shumė personalitete shqiptare ofron pamje fantastike. Kalaja, shtėpitė karakteristike dhe rrugicat me kalldrėm zbukurojnė ēdo ditė e mė tepėr Qytetin Gr  Kush ka qejf sportet ekstreme le tė vizitojė Kanionet e Osumit nė Skrapar pasi do tė pėrballet me njė pamje pėrrallore. Kushdo e ka vizituar kėtė vend e ka bėrė tashmė destinacion tė
  10041.jpg


  7 Liqenet e Lurės janė 7 Mrekulli tė natyrės shqiptare. Vizitojini dhe kėnaquni me atė qė Zoti i ka falur Shqipėrisė.
  10042.jpg


  Kushdo qė shkon nė Korēė mos tė harrojė tė vizitojė edhe Voskopojėn, vendin ku ndėrthuren mjaft bukur historia, kultura, arsimi, gastronomia dhe sporti.
  10043.jpg


  Lugina e Valbonės ėshtė njė perlė e natyrės shqiptare. Kur legjionet romake kaluan aty e qujatėn tė mahnitur (che valle buona) qė do tė thotė Lugina e bukur prandaj dhe sot quhet Valbonė.  Syri i Kaltėr ėshtė njė destinacion turistik ku mund tė kalosh momente relaksi tė paharrueshme.


  Kalaja e Elbasanit ėshtė e vetmja kala fushore nė tė gjithė Ballkanin dhe kjo e bėn unike nė llojin e saj. E ndėrtuar nė mesjetė nga Sulltan Mehmeti II kalaja mbart vlera muzelae, kulturore dhe arsimore tė papara nė asnjė vend tjetėr nė Shqipėri.

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  e kena vendin tone me te bukurin ne bote, e lakmojme tek tjerat... padyshim qe kto vende jane dhe ka edhe me te bukura ne Shqiperi

  Faleminderit per kto info olsi, un personalisht nuk e kam vizituar shum Shqiperine, por kto do t`i kem parasysh

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  kemi shume pasuri natyrore , e kulturore ...... megjithse kto te fundit i kemi si te lena pas dore . Pershembull butrinti ,, esht ber per te ardhur keq ...

  kam shuuume deshir te vizitoj kanionet e Osumit , luginen e Vjoses ..... ujvarat e Thethit .... veriu i Shqiperise eshte shume i bukur !!!
  po dhe jugu ama ,,,, vlora ime qe nuk ishte fare e permend ne ate list

 4. #4
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Dhermi do theksoja une, me ka pelqyer shume

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Kemi pak gjera te bukura, por fatkeqsisht nuk kemi kulturen e duhur per ti mbajtur!

 6. #6
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  e kena vendin tone me te bukurin ne bote, e lakmojme tek tjerat... padyshim qe kto vende jane dhe ka edhe me te bukura ne Shqiperi

  Faleminderit per kto info olsi, un personalisht nuk e kam vizituar shum Shqiperine, por kto do t`i kem parasysh
  Iceman na thuaj ndonje vend te bukur te Kosoves se nuk i di, jam kurioz ti shohe ne ndonje foto

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  kemi shume pasuri natyrore , e kulturore ...... megjithse kto te fundit i kemi si te lena pas dore . Pershembull butrinti ,, esht ber per te ardhur keq ...

  kam shuuume deshir te vizitoj kanionet e Osumit , luginen e Vjoses ..... ujvarat e Thethit .... veriu i Shqiperise eshte shume i bukur !!!
  po dhe jugu ama ,,,, vlora ime qe nuk ishte fare e permend ne ate list

  E hoqa un vloren hahha (shaka)
  Labe te e 4 permblidhet jugu i SHqiperis aty me siguri ben pjese edhe vlora besoj ke edhe nje foto aty qe eshte ber o ne vlor o ne sarand

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Vende ta bukura kemi ne

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e woop
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Vendndodhja
  InyourPC!
  Postime
  118
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Kemi qene dhe jemi vendi me i bukur ne bote

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  jemi po nuk kemi sy te shikojme..........

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  Iceman na thuaj ndonje vend te bukur te Kosoves se nuk i di, jam kurioz ti shohe ne ndonje foto
  E hoqa un vloren hahha (shaka)
  Labe te e 4 permblidhet jugu i SHqiperis aty me siguri ben pjese edhe vlora besoj ke edhe nje foto aty qe eshte ber o ne vlor o ne sarand
  hhehehe , ti mir qe ske shtuar dhe lushnjen .... ca ka ber vaki hahahaha
  ne vlor esht , se saranda e ka detin shkembor

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e woop
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Vendndodhja
  InyourPC!
  Postime
  118
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Comment :
  Rroft Shqiperiaa .!.


  Like! Coment! Share!


  Hahhahahah

 12. #12
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  Iceman na thuaj ndonje vend te bukur te Kosoves se nuk i di, jam kurioz ti shohe ne ndonje foto
  lol per aty sdi ca t`them se jane ca vite qe nuk jam atje, dhe kur kam qene nuk e kam vizizuar dhe aq... por RUGOVA psh eshte vend i bukur

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12
  Jemi njė vend me pasuri tė mėdha natyrore po duhet njė impenjim shumė i madh pėr ti menaxhuar(fatėkeqėsisht na mungon).

 14. #14
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  jemi po nuk kemi sy te shikojme..........
  ik vere syze po qe se nuk i shikon

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  hhehehe , ti mir qe ske shtuar dhe lushnjen .... ca ka ber vaki hahahaha
  ne vlor esht , se saranda e ka detin shkembor
  mos si e harrova lushnjen un

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  lol per aty sdi ca t`them se jane ca vite qe nuk jam atje, dhe kur kam qene nuk e kam vizizuar dhe aq... por RUGOVA psh eshte vend i bukur
  na nxir ndonje foto lol

 15. #15
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  I miss you Albania!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Vendet me te mira qe ja vlen te jesh femer!
  Nga erinda nė forum Turizėm dhe Udhėtime
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 10-03-2012, 08:53 AM
 2. Shqipėria, njė nga tre vendet mė tė korruptuara nė Evropė
  Nga labja nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 04-12-2011, 12:05 AM
 3. 10 vendet mė tė sigurta nė botė.
  Nga VaLKKaTiL nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 21-04-2011, 10:09 PM
 4. Vendet me miqesore te botes
  Nga ulkina nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-02-2011, 02:45 PM
 5. Cila janė vendet mė tė frikshme nė botė ?
  Nga Negativ nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-01-2009, 01:36 PM