Receta Gatimi

Ja se si mund te jete iPhone 5


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25

  Smile Ja se si mund te jete iPhone 5

  A do te jete Telefoni Mobil i Mencur i Apple me ekran 4-inēesh, NFC dhe Liquidmetal ? Ka ardhur koha qe ketyre thashethemeve t`u jepet fund. Apple do ta prezantoje iPhone 5 ne WWDC ne Qershor te ketij viti.


  Liquidmetal

  Duke u bazuar ne spekulimet me te reja, Jon Fawcett ka publikuar disa foto te iPhone-t te ri, dhe si do te jete ky sipas idese se tij. Qe prej ca kohesh, po qarkullojne thashetheme ne Internet qe Apple Telefonin e saj Mobil te Mencur do ta prodhoje me aliazh metalik te quajtur Liquidmetal. Perzierja e shum metaleve premton nje mbrojtje me te mire te telefonit, dhe shtepize me stabile te tij. Edhe nje avantazh tjeter falenderuar Liquidmetal eshte se pajisja mund te vije me e lehte nga pesha dhe me e holle nga jasht.  Ne Fawcett iPhone i ri eshte paraqitur me nje trashesi prej 7mm (milimeter) dhe nje ekran prej 4 inēesh me Multi-Touch. Artisti qe i ka publikuar kto fotografi ne internet nuk duket te jete ne asnje menyre afer idese se Apple per iPhone-in e ri, por fotot e tij na tregojne se cfare mund te presim nga iPhoni i radhes.

  NFC dhe LTE

  Pare nga dizajni, vijne edhe disa thashetheme se cfare mund te jete ne brendesi te iPhone-it te ri. Nder te tjera vlene te permenden edhe Prozessori me performance te mire, NFC dhe LTE.  16:9 ne vend te 4:3

  Nese iPhone i ri do te vije me ekran te ndjeshem ne prekje prej 4 apo 4,5 inē, eshte akoma ne pyetje. Spekulimet e tjera cekin qe do te kete nje kamer prej 10 Mega Pixel dhe masen 116,2 x 59,4 x 7,9 Millimeter. Edhe IT Blogu iLoung eshte akoma i paqarte me spekulimet e pretenduara te iPhone-it te ri. Me i holle dhe me i madh do te jete gjithsesi. Sikunder ekranit te tanishem ne iPhone 4 dhe 4S me 4:9 inē, i ardhshmi duhet te jete me 16:9 inē. Edhe kesaj radhe Apple ja arrin t`i mbaje te fshehura detajet e sigurta per iPhone-in e ri, dhe na len qe te befasohemi kur te behet prezantimi ne WWDC Qershor 2012.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Mua po me pelqen

  ice a e shleve kontraten e 4 ti

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  a dihet gje data se kur do dali se kta trapat ktej nga un sdin gje akoma.

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Mua po me pelqen

  ice a e shleve kontraten e 4 ti
  jo deri ne Shkurt 2013 e kam un... :S

  @PoLiGrAfIkSi

  "Edhe kesaj radhe Apple ja arrin t`i mbaje te fshehura detajet e sigurta per iPhone-in e ri, dhe na len qe te befasohemi kur te behet prezantimi ne WWDC Qershor 2012."

 5. #5
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  shum design i bukur...do me pelqente ta kisha...

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e woop
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Vendndodhja
  InyourPC!
  Postime
  118
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Edhe ndonje dite nuk do perdoren me kompjuteret po telefonat

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Kjo eshte video qe po vertitet ne Net mbi back-cover te iPhone 5


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Zhurma ne Kompjuter? Problemi mund te jete pluhuri - Ja si ta pastroni
  Nga Al Capone nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 04-10-2012, 04:53 PM
 2. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 26-07-2012, 09:03 PM
 3. Nje Ide se si mund te jete Windows Phone 8
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-06-2012, 09:57 PM
 4. Si mund te jete telefoni iPhone i ri nga Apple
  Nga ReniX nė forum Apple Mac OSx
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 26-03-2012, 09:26 PM
 5. Me cilin program mund te jete bere kjo foto.
  Nga 3r1k0 nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-12-2010, 03:24 PM

Etiketat pėr kėtė Temė