Google Chrome tejkalon Internet Explorer


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Google Chrome tejkalon Internet Explorer

  Receta Gatimi

  Sipas StatCounter Google Chrome eshte bere shfletuesi primare ne Amerike, duke lene pas keshtu Internet Explorer.  Ka vetem 3 vite e gjysem qe ka dal ne treg, dhe tani shfletuesi i Google ka arritur ne krye te radhitjes se perdorimit te shfletueseve ne internet. Chrome ka me shum perdorues sesa shfletuesi i Microsoft Internet Explorer. Kjo vjen nga statistikat e bera te Hulumtueseve ne Amerike, StatCounter. Sipas statistikave thuhet se IE ne javen nga 14 Maj deri me 20 Maj ka rene nga 44% ne 31,9% te dominimit ne tregun e shfletueseve ne internet. Perdorimi i Chrome u rrit nga 19,4% nga viti i kaluar ne 32,8% tani.

  Ne te gjith boten perdorimi i Firefox ra nga 29,2% ne 25,5%. Safari i Apple radhitet me nje pjesemarrje prej 7,1% duke cekur Opera-n me 1,8% te palevizshme. Ne Europe Firefox i Mozillas qendron ne maje, por edhe ketu Chrome ne Prill mund t`ia kaloje Internet Explorer-it. Netmarketshare ka treguar ne Prill te 2012 se Internet Explorer qendron ne maje akoma me 50%. Firefox me 20% dhe Chrome me 19% radhiten ne vendin e dyte dhe te trete.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Eshte normale sepse ka shpejtesi , Internet Explorer eshte si plak

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Me vjen keq per Firefox, qe spo ben me perpara! Morri nje vrull te madh, por ngeli aty! Ndersa Chrome ka marr superxhiro plus qe ka sponsor te fort por dhe po sjell shume te reja!

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  gjithmone e kam pas perdorur Firefox ne PC, por kto kohet e fundit filloi te me bllokonte dhe e hoqa. Tani qe jam me chrome (faktikisht ka 1 - 2 muaj ashtu) jam shum i kenaqur! I shpejte, i lehte, efikas, cdo te mire e ka!! Shpejt do te jete e para Chrome

 5. #5
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ka 3 vjet qe perdor chrome dhe jam mese i kenaqur ......... explorer eshte me kot nga te gjithe te tjeret

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Google avancon Androidin me Voice Actions dhe Google to Chrome
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 11:49 AM
 2. Pamje nga Internet Explorer 8
  Nga ReniX nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 20-03-2009, 04:17 PM
 3. Problem me internet explorer
  Nga Klevis nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 24-10-2008, 10:12 AM
 4. Ka dale Internet Explorer 8.0
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-03-2008, 12:06 PM

Etiketat pėr kėtė Temė