Receta Gatimi

Ēdo te thote te jesh Sot 20 Vjeē!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35

  I Habitur Ēdo te thote te jesh Sot 20 Vjeē!
  Ēdo epok, karakterizohet dhe ndryshon nga njera tjetra nga shume faktor. Nje nder kryesoret kur flasim per te jane personat dhe mosha e tyre. Sigurisht personat qe kane qene 20 vjeē para disa vitesh nuk jane te njejtet me 20 vjeēaret e dites se sotme si ne "tabu" por dhe sjellje.

  Nese do te pyesnin per kete epok, diēka me teper per 20 veēaret, pergjigja do te ishte fare e thjesht dhe e menjehershme.
  Te kesh 20 vjeē sot do te thote te kesh kaluar te pakten 3 lidhje dashurie, te kesh provuar llojet e duhanit dhe ta pish per inat te shoqeris, te ndihesh shume i madh nga se ēfare je dhe nuk e ke iden se ēfare do te behet me te ardhmen tende. Te pakten kjo eshte panorama qe shfaqet tek te rinjte sot.

  Duke marr raste te perveēme por dhe ne pergjithesi, ju ftoj te jepni mendimin tuaj per te tashmem, ose epoken kur ishit 20 vjeē duke pare se ne forum marrin pjes mosha te ndryshme!

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Tani jam 20 vjec dhe duhanin e pi, por jo per inat te shoqerise lol, nuk ndihem me i madh se c`jam dhe me 1 fjale ndihem normal si ti

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  Tani jam 20 vjec dhe duhanin e pi, por jo per inat te shoqerise lol, nuk ndihem me i madh se c`jam dhe me 1 fjale ndihem normal si ti
  qellimi i temes nuk ishte te nenvizoje ato qe un shpreha!

  Mund te tregosh diēka me teper per "epoken tuaj"!

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  19
  Teme interesante Renix

  Po beje pak kohe qe e kam kaluar kete periudh...dhe te them te drejten...nuk eshte se ka qene periudh ndryshe nga e sotmja,te pakten per mua

  Ok njeriu mund te ndryshoj nder vite,por diferenca eshte e vogel...per te mos thene fare!

  mbaj mend te vetmen gje te bukur te asaj moshe kane qene argetimet,kafet,shakat me shoqerine!...

  gje qe sot nuk mundesh edhe te duash,per shkak se sot jemi te gjithe ne pune,dhe koha nuk na lejon te takohemi shpesh!

  por ne krahasim me 20 vjecaret sot...ka paksa diferenc...ne shume kendveshtrime...ne shume aspekte...

  Jane me te gjalle,me te shkathet dhe e marrin jeten pak me lehte....dhe kjo eshte gje e mire deri diku,sepse ke paksa me shume liri veprimi!

  gjithsesi,nje njeri i mencur duhet ta shfrytezoj c'do periudh te moshes se tij...sepse eshte e vetmja rruge neper te cilen kalon vec njehere!

  dhe c'do hap qe hedh..duhet ta mendosh....ta studiosh...ta shijosh ne momentin qe e kalon...pa ecur me koken para...dhe mendjen pas....

  qe neser...te mund ti thuash vetes....c'do etap ne jeten time...e kam ditur si ta shijoj...dhe nuk ndihem aspak i penduar per hapat qe kam hedhur....

  keshtu qe sygjeroj,te gjithe ata,20,21,22,vjecaret...ect....ta shijojne c'do moment te ketyre viteve...duke degjuar zemren...por pa harruar te marrin mendjen me vete!...

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  gjithsesi,nje njeri i mencur duhet ta shfrytezoj c'do periudh te moshes se tij...sepse eshte e vetmja rruge neper te cilen kalon vec njehere!

  Te thon kete gje kur te kaloj ajo periudhe , njeriut nuk ja din vleren asgje deri sa te humba ate.

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  703
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  18 i kam njehr

  po pres edhe 2 vite qe te jap mendimin tim

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Te thon kete gje kur te kaloj ajo periudhe , njeriut nuk ja din vleren asgje deri sa te humba ate.
  Nese me referohesh mua...nuk di te kem lene mangut ndonje gje nga ajo periudh....sepse jam munduar ta perjetoj dhe ta shijoj ne menyren me te mire te mundeshme!

  por thjesht sygjerova te gjithe,jo vetem 20 vjecaret.....duhet ta shijojne c'do pjesez te jetes....jo vetem 3 periudhat kryesore te saj!

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  haha moj moj zemere ne pergjithsi e them,se verete nuk ja dim vleren moshe ti tani ke kalu te 20 kur ti beshe 60 ajde e falsim ather do thome asgje nuk kemi ber e kemi len kohan te na ik ashtu ..

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  haha moj moj zemere ne pergjithsi e them,se verete nuk ja dim vleren moshe ti tani ke kalu te 20 kur ti beshe 60 ajde e falsim ather do thome asgje nuk kemi ber e kemi len kohan te na ik ashtu ..
  Ok po c'do ti qe mendon aq thelle moj aman,kur te vemi 60 thote!....deri atehere jemi dhe s'jemi,mund te jete permbysur dhe bota

  por po flas qe duhet ta jetosh c'do dite te jetes tende....pa e vrar shume trurin....kaq!.....

  jeta eshte nje...dhe si e till duhet jetuar....(kuptohet duke marr trurin me vete)...se ne te kundert....del nga binaret dhe nuk e kap dot me!...

 10. #10
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Teme interesante Renix

  Po beje pak kohe qe e kam kaluar kete periudh
  Dmth ti je gjyshja e forumit

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Dmth ti je gjyshja e forumit
  Fix

  dhe ti je gjyshi ...po nese mua me kane mbetur 2 dhembe ne goje.......hahahahhaha ti po bene kohe qe ke vene carkun

 12. #12
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  loool hahah, me ka ngel vetem dhemballa e syrit

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e peshkatari
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Postime
  150
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  sa veshtire,,,,,,,,,,vertet nuk me kujtohet

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  18 i kam njehr

  po pres edhe 2 vite qe te jap mendimin tim
  Hahaha
  Pas 1-2 vitesh un , ti , majdi , ulkina etj do bejm kerdin te kjo tema

  Megjithate un po e them dicka paraprake
  E para , Nuk e ben mosha njeriun ...............Por njeriu moshen !!

  E dyta.....Cdo te thot te jesh sot 20 vjec ? Disa nga ju kan prekur njeren ane te medaljes....un po prek anen tjeter ,, ate te errten
  Te jesh sot 20 vjec , do te thot te jesh i pa afte per ta perballuar jeten , dhe gjith problemet qe ajo te sjell . ?Gjithnje e me shume po degjojm lajme ku te rinjt vetvriten. per arsye qesharake . A thua se jeta eshte vec 1 loj ?!?! Nuk do shum guxim te vrasesh veten per probleme ....por ti perballesh ato.
  E konsideroj dukuri shum shqetesuese .

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pse ėshtė mirė tė jesh mashkull
  Nga gjendar nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 13-09-2013, 12:11 AM
 2. Pse ėshtė mirė tė jesh femėr
  Nga gjendar nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 05-03-2013, 09:57 PM
 3. Tė jesh balerinė...!!
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2012, 11:29 PM
 4. Si tė jesh optimist
  Nga gjendar nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 19-04-2011, 03:38 PM
 5. Te jesh apo te dukesh?
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 17-08-2010, 07:03 AM

Etiketat pėr kėtė Temė