Receta Gatimi

Libri qe heth posht krishtėrimin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  703
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Post Libri qe heth posht krishtėrimin


  Njė libėr fetar qė daton qė nga shkulli i V cili ėshtė zbuluar disa vite mė parė nė rėnojat antike tė Persisė mendohet se do tė sjell polemika tė mėdha nė botėn e krishtėrimit. Libri tregon se Jesusi nuk u kryqėzua kurrė dhe se ai me fjalėt e tij parashikoi ardhjen e Profetit Muhamed nė tokė.
  Iranianėt janė shprehur se me zbulimin e kėtij libri tė vjetėr do tė zhduket njėherė e pėrgjithmon krishtėrimi nga faqja e planetit. Sipas tyre, libri hedh poshtė pretendimet e tė krishterėve, qė nuk e njohin Muhamedin dhe tregon pėrfundimisht, me fjalė tė shenjta dhe jo argumente njerėzore, se ėshtė islami feja qė tė gjithė duhet tė ndjekin. Teksti fetar ėshtė shkruar mbi njė lėkurė tė pėrpunuar kafshe dhe ėshtė nė gjuhėn e vjetėr sirianike, njė dialekt i aramikes.
  Libri ėshtė dėrguar nė Turqi pėr studime tė mėtejshme, por deri tani ėshtė arritur nė pėrfundimin se ai mund tė jetė shkruar nga dora e vetė Barnabės, njė pasardhės i Krishti /albobserver.com/

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  "por deri tani ėshtė arritur nė pėrfundimin se ai mund tė jetė shkruar nga dora e vetė Barnabės, njė pasardhės i Krishtit."

  1 her thone qe do hedhi poshte Krishterimin, e ne fund shkruan qe eshte shkruajtur nga pasardhesi i Krishtit. Tani ksaj i thone te biesh ne kundershtim me fjalet tuja!

  Neyse... por me beri pershtypje ajo qe shkruan ne fillim e pastaj ne fund

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  703
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  jo jo ice mesa arrita te kuptoj nga shkrimi esht se paska qen nje 'udheqs' qe ka ardhur pas vdekjes se krishtit

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Pavarsisht asaj qe thot, pak veshtir te rroj "libri" kaq gjate dhe sikur te ishte shkruajt mbi flet hekuri!
  Por sa per temen, jan vetem shkendija te feve....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Libri qe po lexoni
  Nga kuklla nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 345
  Postimi i Fundit: 19-04-2016, 05:24 PM
 2. Libri shqiptar me i mire
  Nga kuklla nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 05-03-2013, 08:41 PM
 3. Filmi qė pėrdhos krishtėrimin
  Nga vaaldr1n nė forum Komuniteti i krishterė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-06-2012, 03:06 PM
 4. Libri mė i madh nė Botė
  Nga vaaldr1n nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-06-2011, 04:32 PM
 5. Kisha e Jezus Krishtit. A ngjan Ajo me Krishtėrimin e sotėm?
  Nga Aragon nė forum Komuniteti i krishterė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-02-2007, 12:18 PM