Lajme Flash nga Teknologjia


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 23
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Bota Lajme Flash nga Teknologjia

  Receta Gatimi

  Te rejat Rreth Teknologjise!  Vazhdoni tek kjo teme, per lajme te shkurtra mbi teknologjine!

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Megavideo vs FBI

  Vazhon lufta me Kim Dotcom: themeluesi i Megaupload tani kerkon te ri-marr hyrjen ne 135 kompjuterat dhe hard disk-et qe jane sekuestruar nga auteritetet e rendit. Kjo kerkes eshte bere pasi ai mund te marr prova per tu mbrojtur gjate gjyqit ne akuzen qe i eshte bere per copyright.
  Problemi eshte se keto file jane te kriptuar dhe i vetmi qe mund ti zhbllokoj eshte vete themeluesi Kim Dotcom, dhe policia ka kerkuar qe ai te japi fjalekalimin e ketyre fileve me pare. Por Bosi i Megaupload, nuk eshte dakort me kete kerkes.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Yahoo! Axis

  Yahoo! ka leshuar nje software per desktop dhe telefona qe mund te ndryshoj eksperiencen tuaj e te kerkuarit dhe te shfletuarit informacione ne Internet  Yahoo! Axis mund ta shkarkoni nga kjo adrese: http://axis.yahoo.com

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Boot ne Windows 8

  Pas zhdukjes se butonit start dhe pas heqjes se pamjes Aereo nga Windows 8, nje tjeter funksion i thote lamtumire!

  Butoni F8 gjate ndezjes nuk do te kete me asnje efekt! Te gjithe e dim kete funksion qe na ndihmonte per tu futur ne Safe Mode apo kur kishim probleme.

  Microsoft ka shpjeguar se ky buton nuk eshte me i vlefshem pasi boot (hapja) e Windows 8 do te jete shume e shpejte.  Na ngelet veē te presim!


 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Per diten e sotme 30 Maj!

  Facebook-Opera
  Pas zerave qe Facebook do te blinte shoqerin Opera, titujt e kesaj te fundit jane rritur ne burs me 22%

  Apple
  Tim Cook, drejtori i Apple, ka leshuar nje deklarat per revisten All Things Digital, qe se shpejti do te hidhen ne treg produkte te jashtezakonshme.

  Twitter- Kinė
  Bllokohen vizitat per Twitterin nga Kina. Plus, aplikohet ēensure duke fshire mesazhet e perdorueseve qofte keta te njohur apo jo.

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Apple doli fitimtare ne konkurencen me Nokia, Motorola dhe RIM per Sim-Kartelat e reja "Nano Sim". Keshtu thuhet qe ne te ardhmen edhe pajisjet mobile do te prodhohen me te holla. Komisioni Europian ETSI te Premten e miratoi idene e Apple per prodhimin e Sim-Kartelave rreth 40% me te vogla sesa ato te tanishmet. "Nano Sim" do te vijne nga Apple. 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Windows Phone 8 te kete prozessor Snapdragon S4  Qualcomm e ka konfirmuar prodhimin e prozessoreve te pajisjeve te reja qe do te vijne me Windows Phone 8. Prozessoret do te jene MSM8960 Pro dual-core Krait (Snapdragon S4 Plus) dhe gjithashtu Kompanija konfirmoi se do te vijne edhe lloje te tjere me vone.

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Instagram shton perkrahjen e Nexus 7 dhe Flickr  Azhornimi i Instagram per Android ne versionin 1.2 ka sjelle perkrahjen edhe per Tabletin e ri te Google, Nexus 7 sidhe ate te Flickr duke u lejuar perdorueseve qe te ngarkojne fotot e tyre direkt nga Instagram ne sherbimin e shperdarjes se fotove Flickr. Perkrahja e Google+ mungon akoma.

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Sa mire do ishte qe Google, Nexus 7 te kishte nje fotokamer mbrapa! Te pakten 8 MPx!

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Apple ka shitur 5 milion iPhone 5  Tashme eshte zyrtare: Apple ka shitur 5 milion iPhone 5 brenda fundjaves se pare! Keto statistika jane bere te ditura ne fundjaven nga dita e Premte deri te Dielen dhe keshtu versioni i ri i iPhone ka thyer rekordin e modeli paraprak iPhone 4S!

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Google Porn Search.xxx


  Search.xxx eshte faqja rose e nje motorri kerkimi.

  Youtube do te vendos quiz ne video  Youtube eshte duke testuar disa funksione per te shfaqur quize ne video. Kjo nuk eshte konfermuar akoma nga Google.

 12. #12
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Mega e Kim Dotcom pritet te hapet me 20 Janar!

  Per me shum info vizitoni me.ga


  Update


  Konfirmohen kutite e Microsoft Office 2013!


 13. #13
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Mendova se kishin dale HDD ne oferte

  Sa shume perparim

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahahahahahahahhaahaha

  Eee... Ka ecur teknologjia me te madhe!

 16. #16
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Ja dhe iPhone 5C dhe iPhone 5 Drop Test, dmth fortesia e tyre!  Ja dhe nje video midis iPhone 5 dhe HTC One

 17. #17
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Google eshte duke krijuar nje lente super teknologjike:
  A do te jete kjo e ardhmja e Google Glass apo e ekraneve te rinjė?

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Po flitet se mbi 75000 aparate te apple qe perdorin iOS dhe jane bere jailbrake, jane infektaur me nje malware i cili quhet AdThief. Infektimi shkon me shume per shvilluesit e aplikacioneve smartphone te cileve ju ndryshohet ID e reklames, por nuk perjashtohet rasti se perdorueseve u shfaqen reklama shtese.

 19. #19
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Nuk ka iWatch mė 9 Shtator!

  Ishte perfolur shume se Apple do ta prezantoje edhe oren e vet te shumepritur, te menēur, "iWatch" me daten 9 Shtator, ku pritet te prezantohen edhe dy iPhone-t e ri, por sipas nje raporti nga faqja 9to5Mac, nje gje e tille nuk do te ndodhe! Te pakten, iWatch nuk do te dale ne treg kete vit. Kjo e fundit thuhet se vetem do te "paraqitet" para publikut, ku shitja me pas do te filloje vitin tjeter.

 20. #20
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Fillojnė para-porositė pėr HTC Nexus 9 Tablet
  Google sot ka hapur para-porosite per Tabletin e vet te prodhuar ne bashkepunim me HTC, Nexus 9. Data e lansimit te tij zyrtar ne treg do te jete 9 Nentor. Tableti vjen me Android Lollipop 5.0 dhe ekranin 8,9". Nexus 9 eshte ne dispozicion per para-porosi ne modelin Wi-Fi me 16GB hapesire te brendshme per 399$ dhe 32GB per 479$.

  Ate mund ta porosisni nga web faqja e HTC, Amazon, Bestbuy dhe Play Store.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Lajme tė ēuditshme nga e gjithė bota
  Nga EMAUS nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 04-04-2013, 09:35 PM
 2. Shėrbimi pėr lajme propozohet nga krijuesi i Twitter
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-11-2010, 02:27 PM
 3. Sport:Futboll disa lajme shkurt.
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 18-02-2009, 02:42 PM
 4. Lajme Flash
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-03-2008, 03:30 PM
 5. Ska lajme
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-02-2008, 08:03 PM

Etiketat pėr kėtė Temė