Neser ne mengjes Dielli do te duket ndryshe, ja arsyeja


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 22
 1. #1
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13

  Smile Neser ne mengjes Dielli do te duket ndryshe, ja arsyeja

  Receta Gatimi

  Vetem ndonje fatlum mund te shohe heren e ardhshme kur ky fenomen do te ndodhe, ne vitin 2117 ose 105 vjet me vone.  Behet fjale per nje ngjarje te rralle astronomike, qe lidhet me parakalimin e Aferdites midis Diellit dhe Tokes.

  Midis shtate miliarde personave qe jetojne ne planet, eshte e parashikueshme qe vetem ndonje fatlum mund te shohe heren e ardhshme kur ky fenomen do te ndodhe, ne vitin 2117 ose 105 vjet me vone.

  Parakalimi i Aferdites do te zgjase gjashte ore e 40 minuta dhe do te jete i shikueshem ne te gjithe boten, perfshi edhe ne Shqiperi.

  Sipas parashikimeve te astronomeve, momenti me i mire per te pare kete fenomen ne vendin tone do te jete ora 6.55 e mengjesit.

  Per here te pare, nje parakalim i Aferdites eshte dokumentuar ne vitin 1761 dhe qe prej atehere, diēka e tille perseritet mesatarisht nje here ne ēdo shekull.

  Aferdita eshte planeti i dyte ne radhe nga Dielli, ne sistemin tone diellor dhe ai pasohet nga Toka. top-channel.


  Burimi:
  Kodi:
  http://www.ikub.al/LAJME_CATEGORY/1206050003/Article-Neser-ne-mengjes-Dielli-do-te-duket-ndryshe-ja-arsyeja.aspx

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  vallaj jaro deri n`5 mengjes prita Unikkatilin une, e diellin se kom vrejt qe paska dal...

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ishalla sna bie shi neser , ta shikojm ...
  do mund te shihet me sy te lire ?

 4. #4
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  po pak problem me sy te lire..se edhe kshtu (normal) eshte problem me shiku Diellin,, por jane disa syze qe shikojne "zenien e Diellit" me ato (ose qe ke deshir me shiku, merre "mbrojtsen e syve te atye qe saldojn" qe kane aparat te saldimit, edhe ajo eshte sikur ato syzet ), mund ta shikosh paster.. shume kthjellet,, dhe e dallon plantin Aferdite qe do te dal para Diellit... edhe une dote zgjohem e ta shikoje... ndoshta edhe inqizoj

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  mund ta perdoresh edhe fotografimin e mjekut ose filmin e aparatit fotografik

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  si nje mize, qe vertitet para llampes!

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  lool se paskam verejtur fare cfare kam shkruajtur haha, na falni se gabime ne shtyp... noddhin

  nese do jem zgjuar do ta shikoj per kuriozi8  //per pergjigjen me lart i ka fajet Unikkatili se kam ngel gjith nate duke prit kengen

 8. #8
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  si nje mize, qe vertitet para llampes!
  hahahhaha, vetem duhet ta hap gojen Dielli dhe ta perbije pernjehere

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  erdi , nese arrin ti besh foto na i trego dhe neve

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  sikur te ishte dit pushim do kish rasti ta shikoj se kam nje gjum te keq sa nuk do e besoj njeri, ne vikend them do fle gjum do knaqem . po si me del ashtu gjumi ne ora 6 e ditev tjera oo me jorgan zgjohem

  ju se beni foto sillin ketu pliz

 11. #11
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Me thene te drejten une nuk vrejta ndonje ndryshim thjesht ishte pak i zbeht se sapo filloj te lindte dielli, ose kisha probleme une pasi punova gjithe naten

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Me ēfare arrite te shikosh diellin?

 13. #13
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  kur e shikojme (Diellin) me rendesi eshte qe pamjen qe e shohim (Diellin) ta zmadhojm ne menyre qe te shohim Plantin qe kalon, se nese kemi pamje te vogel te Diellit atehere si e sheh Planetin qe kalon, e qe ai eshte qindra here me i vogel

 14. #14
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  po he beri dikush foto apo i ka zer gjumi si mua?

 15. #15
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Disa foto... ( Normal une nuk i kam bere, sepse nuk me dulėn ashtu siq mendova)
 16. #16
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  uaaaaaaaaaaa sa interesant!!!!!!!!

 17. #17
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Un nuk e mora fare mundimin, pasi nuk kisha filtrat e duhur, te aplikoja ndonje leter grafije nuk ma mbante pasi kisha frik mos digjej sensori.

  Ja disa foto nga ky event:


 18. #18
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me mir se ne foto ketu ase live sdo e kishim fokusu.edhe pse si pik duket esht nje ndryshim i mir.

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Kjo foto nga NASA, ja merr te gjithave


 20. #20
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  hmmm e fort kjo foto e fundit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Arsyeja pse kemi kujtesė tė dobėt
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-04-2011, 01:58 PM
 2. Duke menduar per nje VALENTIN ndryshe !
  Nga ulkina nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-02-2011, 07:09 PM
 3. Anjshtajni, tru ndryshe nga normalja
  Nga djalikeq nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-07-2009, 02:26 PM
 4. Krijo nik ndryshe
  Nga genocid nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-04-2009, 08:38 PM