Receta Gatimi

Edhe fėmijėt mund tė kenė Facebook


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Edhe fėmijėt mund tė kenė Facebook
  The Wall Street Journal raporton se rrjeti social Facebook ėshtė duke e testuar njė mundėsi e cila do tė krijonte profile tė fėmijėve nėn 13 vjeē, por qė lidhja e kėtij profili do tė ishte me atė tė ndonjėrit prej prindėrve, tė cilėt do tė aprovojnė se me kė shoqėrohet fėmija, apo se cilat aplikacione ose lojėra luajnė ata.

  Kufizimi i vetėm deri mė tani ka qenė rregullorja federale, e cila ia ka ndaluar Facebook-ut tė merr tė dhėnat e fėmijėve, pa lejen e prindėrve.

  Me kėtė mundėsi, Facebook do tė duhet tė lidh llogaritė ekzistuese tė fėmijėve me ato qė ata do t’i krijojnė pasi qė rrjeti social do ta lejojė edhe zyrtarisht.

  Deri mė tani fėmijėt kanė hapur profile nė emėr tė prindėrve ose kanė "gėnjyer" pėr moshėn.

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Kundra!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Femijet mund te kene pasoja ne te folur nese i qelloni
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-02-2012, 07:52 PM
 2. Mbi 50% e prinderve, pergjojne femijet ne Facebook
  Nga labja nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:16 PM
 3. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-03-2011, 04:46 PM
 4. Tani edhe veturat do tė kenė qerpikė
  Nga labja nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-02-2011, 12:33 AM
 5. Truri i maces mund edhe kompjuterin
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-04-2010, 11:08 AM