Gjerat qe nervozojne me shume mashkullin...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 27
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Gjerat qe nervozojne me shume mashkullin...

  Receta Gatimi

  Jane disa gjera qe nje mashkull nuk i duron dot tek femra . Zakone qe e bezdisin dhe reagime te ekzagjeruara.Nese eshte e vertet thenia “ njih armikun tend” , atehere ia vlen te njohesh keto zakone keshtu qe te evitoni keto lloj sjelljeje me rrezik te larte.


  Te krijoni nje pėrvjetor per cdo gje
  Duhet ta pranoni femrat me cdo festim ekzagjerojne . Duke filluar nga festimet e pėrvjetorit te marteses deri tek ajo e takimit te pare , mundohuni te evitoni ca gjera. Nese ai kthehet ne shtepi nga puna dhe e gjen tavolinen plot me qirinj eshte mire . Por gjithmonė ka nje “por “ nga mbrapa , kur e pyesni : “ Cfare date eshte sot? “ , direkte fillojne grindjet sepse ai nuk mban mend per shembull : telefonaten tuaj te pare. Disa data jane te rendesishme , por mundohuni te jeni te kuptoni pak.


  Te mbushi krevatin me jastėk
  Ka femra qe e pelqejne te mbushin krevatin me jastėk .Te shkoni te flini ne mbremje eshte angazhim i madh: nje tufe e madhe me jastėk ne forme katrore , rrethore n ne forme zemre etj ; duke munduar ti lėvizni ne disa pika te dhomes se gjumit , qe mbase mund te jete dhe e vogel. Per te fjetur mjaftojne vetem dy jastėk sepse krevati eshte vendi qe ju ndani dhe vendi i qetesise dhe i relaksim.


  Ti kėrkoni gjate gjithe kohes se “ cfare mendon”
  Kjo eshte nje pyetje klasike , shembull sesi femres i pelqen te vendosi ne prove nervat e e mashkullit. Nje moment qetesie duke u perkedhelur dhe mbas nje minuti behet pyetja e tmerrshme qe mashkullit i vjen ta mbysi. Mbase pergjigjia e tij eshte “ per asgje” por ajo vazhdon gjate gjithe kohes duke e perseritur “ he pra me thuaj cfare po mendon , te shikoj shume te shkėputur”. Mundohuni pak te jeni te kuptueshme mbas ai vertet nuk po mendon per ndonje gje , thjeshte ndjehet i relaksuar dhe i pelqejne perkedhelite e juaja.


  Te thoni “ jam mire “ kur nuk jeni te lumtur
  Nese ai ju njeh mire , e kupton menjehere se cfare te merzit ty ose ju ben te pa lumtur. Nese jeni grindur dhe ju rrini e ulur ne divan me fytyren e mėrzitur ; kur ai ju pyet; mos mendoni se ai nuk e humbet kontrollin e emocioneve kur ju i thoni gjate gjithe kohes se jeni shume mire. Kjo lloj sjelljeje nuk e eshte e mire as per jeten tuaj ne cift.

  Burimi:Ikub.al

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Te thoni “ jam mire “ kur nuk jeni te lumtur
  Nese ai ju njeh mire , e kupton menjehere se cfare te merzit ty ose ju ben te pa lumtur. Nese jeni grindur dhe ju rrini e ulur ne divan me fytyren e mėrzitur ; kur ai ju pyet; mos mendoni se ai nuk e humbet kontrollin e emocioneve kur ju i thoni gjate gjithe kohes se jeni shume mire. Kjo lloj sjelljeje nuk e eshte e mire as per jeten tuaj ne cift.
  #Po sigurisht per ti ber qefin ati duhet te thuash mir edhe kur nuk je po si po .

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  #Po sigurisht per ti ber qefin ati duhet te thuash mir edhe kur nuk je po si po .
  o zemer po per te mos e lenduar normale edhe do thuash qe jam e lumtur....nuk eshte e lehte te shkaterrosh nje familje...por duhet te kerkosh thelle brenda zemres per ta ringjallur edhe njehere ate lumturi...qe heren tjeter t'ia thuash me zemer...

 4. #4
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  harrove kryesoren.

  BLA BLA BLA ....

  cdo gje durohet, por der der tere diten eshte shume veshtire

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Po e ben ai nje gje till thua? meshkujt merziten nese presin nje femr deri te bej mak-up e jo me per gjera tjera se i len ne plan te dyt.

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga TraHaNa Lexo postimin
  harrove kryesoren.

  BLA BLA BLA ....

  cdo gje durohet, por der der tere diten eshte shume veshtire
  hahahhahaha Tani ju meshkujt duhet te keni dicka para sysh...

  qe nese keni te beni me gjinin femer...kuptohet...qe asnjere nuk jeton dot pa bere bla-bla-bla...eshte si te thuash oksigjeni i tyre....

  keshtu qe....eshte thjesht harxhim kohe,nese doni te ndryshoni dicka rrethe kesaj ceshtje tek femrat!.....

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Po e ben ai nje gje till thua? meshkujt merziten nese presin nje femr deri te bej mak-up e jo me per gjera tjera se i len ne plan te dyt.
  Meshkujt merziten kur nje femer merr edhe frym...i bezdis ky fakt ndonjehere....por qe cfare te them...keshtu jane krijuar...per ta bere jeten me rregulla edhe te komplikuar...duke vene ne dukje edhe nje presje....

 7. #7
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  terheqja e vemendjes ,pa shkak........

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Te gjitha te verteta! hahaha!

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  terheqja e vemendjes ,pa shkak........
  psh.....na e thuaj me konkretisht....hahahhaa megjithse e kuptova...aman mo po sa ankesa paskeni per femrat...ncncncnnccn hahahahahah

 10. #10
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  jo nuk ankohem ,nervozohem.....

 11. #11
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  hahahhahaha Tani ju meshkujt duhet te keni dicka para sysh...

  qe nese keni te beni me gjinin femer...kuptohet...qe asnjere nuk jeton dot pa bere bla-bla-bla...eshte si te thuash oksigjeni i tyre....

  keshtu qe....eshte thjesht harxhim kohe,nese doni te ndryshoni dicka rrethe kesaj ceshtje tek femrat!.....

  - - - Updated - - -  Meshkujt merziten kur nje femer merr edhe frym...i bezdis ky fakt ndonjehere....por qe cfare te them...keshtu jane krijuar...per ta bere jeten me rregulla edhe te komplikuar...duke vene ne dukje edhe nje presje....
  e pra nese merziten pse i duan femrat. ket a kan problem me koken e vete ne radh te par pa dalur te femrat.

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  e pra nese merziten pse i duan femrat. ket a kan problem me koken e vete ne radh te par pa dalur te femrat.
  yesssssssssssssssssss

 13. #13
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  po si shume vrull moret mo ,!! nese jeta eshte ndertuar me dy veta, kush e ka barren me te rende ..?

 14. #14
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  po si shume vrull moret mo ,!! nese jeta eshte ndertuar me dy veta, kush e ka barren me te rende ..?
  te dyt nese nuk mungon reciprociteti

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  po si shume vrull moret mo ,!! nese jeta eshte ndertuar me dy veta, kush e ka barren me te rende ..?
  femra them une...mashkulli ka lindur per te jetuar...kurse femra per te vujatur....

 16. #16
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  ath pse kerkoni dicka qe jeta nuk jau u jep..??

 17. #17
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  femra them une...mashkulli ka lindur per te jetuar...kurse femra per te vujatur....
  jo mos te ju hym ne hak se meshkujt kan lind per te punu si ..................!

 18. #18
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  si kali ...e plotesova ,,,,,femra me pastru ,si mushka.....

 19. #19
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  ath pse kerkoni dicka qe jeta nuk jau u jep..??
  sepse eshte thene diku.....ate qe nuk te jep jeta....kerkoje deri sa ta kesh...dhe ne nuk bejem gje tjeter derisa te arrijme ketu

 20. #20
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  si kali ...e plotesova ,,,,,femra me pastru ,si mushka.....
  hahahah jo ne fjalkryq ishte gomari

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-03-2013, 10:10 PM
 2. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 08-02-2013, 09:24 PM
 3. Si ta beni mashkullin per vete, vetem per 1 minute
  Nga olsii nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 26-05-2012, 04:40 AM
 4. Hajde te zgjedhim mashkullin me te bukur shqiptar
  Nga medlina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 01-03-2011, 11:07 PM
 5. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 15-02-2011, 07:24 PM