Receta Gatimi

Fjalor Shqip-Italisht


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17

  Fjalor Shqip-Italisht

  Per te gjithe ata qe duan te mesojne ose ndihmojne te pasurojne kete fjalore

  keto i gjeta te publikuara ne internet
  Hajde makine hajde - vieni macchina vieni

  Meqė ra fjala.. - visto che e' caduta la parola..

  O derebardhe - o porta bianca

  Lumemadhe - fiume grande

  Pikė e zeze! - punto nero!

  Djath i ndenjur - formaggio seduto

  Ha shqip apo nuk ha shqip ti? - mangi l'albanese o non mangi l'albanese te?

  S'ke dy pare mend! - non hai due soldi di cervello!

  Ti qenke foli murit.. - tu sei chiama il muro

  Do tė marr ne telefon - ti prendo in telefono

  Rob zoti - prigioniero di Dio

  Katundar hesapi - contadino il conto

  E di ca te punoj apo jo? - lo sai che ti lavoro o no?

  Me jep njė mendje! - dammi una mente!

  Do njė dru te mirė? - vuoi un buon legno?

  Vari lesht! - appendi i pelli!

  Na fike deren! - ci hai spento la porta!

  Nuk te ndjek gjermani prapa! - non ti corre il tedesco dietro!

  U be deti kos - e fatto il mare yogurt

  Mere me long se mishi mbaroj-prendi il sugo perche il carne e finito.

  Jam i rrahur me vaj e uthull - sonno picchiato con oglio e accetto

  Ti ke ikur pėr lesh : Sei andato pėr lana

  S’ma vare fare : Non me la pendi pėr niente

  Mos mė bėj numra se te pikturoj ne mur - Non mi fare numeri che ti dipingo nel muro;

  Iken dritat -sono andati via le lucci

  Po pres njė shok -Sto tagliando un amico


  ja dhe disa te tjera nga une:

  Ura e dajlanit -il ponte di zio lani

  Me ka rrahur jeta - Mi ha picchiato la vita

  Po vras mendjen - Sto ammazzando il cervello

  Me plasi - Mi č scoppiato

  O palce e trash - O midollare spesso

  Ma hoqe trurin - Mi hai tolto il cervello

  Plasi peshku - E' scoppiato il pesce

  O dere zi - O porta nera


  Kush dine te tjera mund ti postoj

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  19
  hahahahaha cna shkrive o Loli ncncnncc

  eee punto nero punto nero - eee pike e zeze pike e zeze

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  kemi shum fjale edhe nga ata ne... jemi UNIVERSAL

 4. #4
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  Do njė dru te mirė? - vuoi un buon legno?

  Mos mė bėj numra se te pikturoj ne mur - Non mi fare numeri che ti dipingo nel muro;

  Ti qenke foli murit.. - tu sei chiama il muro

  E di ca te punoj apo jo? - lo sai che ti lavoro o no?

  Meqė ra fjala.. - visto che e' caduta la parola..
  Hahahahaha sa gallat, keto me duhen se do ia them njeres gjithmon

  Vari lesht! - appendi i pelli!
  kete sma mban ta perdor, se kem ber dy dit sherr njeher per kete fjal me njeren, edhe pa e perdorur madje

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fjalor Turqisht-Shqip ( Te qeshim pak )
  Nga EMAUS nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 03-02-2018, 09:19 PM
 2. Fjalor Anglisht Shqip per iPhone
  Nga ReniX nė forum Apple Mac OSx
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-09-2010, 06:44 PM
 3. Fjalor Shqip - Anglisht (me kod me te tera) :lol:
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 02-08-2010, 07:35 PM