Receta Gatimi

Video Mesimi 3 - Photoshop per Fillestaret - Si te presim Imazhet


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34

  Foto Video Mesimi 3 - Photoshop per Fillestaret - Si te presim Imazhet

  Kjo ėshtė video #3 mbi tutoriale pėr Photoshop ku flitet pėr Crop tool (vegla e prerjes) e cila shėrben pėr tė hequr pjesėt e padėshiruara nga imazhi.
  Eshtė shumė e pėrdorur nga fotografėt pėr shkrepejt e bera kur nuk ėshtė kohe e mjaftueshme pėr tė menduar kėndvėshtrimin.


  Pėr tė aktivizuar Crop-Tool, mjafton te shtypim nga tastjera shkronjen C ose ta zgjedhim nga paneli i veglave.

  Pėr tė aplikuar prerjen mjafton ta nisim nga nje cep i imazhit klikimin dhe ta perfundojme ne skajin tjeter. Pasi te aplikohet do te veme re se nje pjese do te erresohet dhe pjesa tjeter eshte nen nje rrjet, (i cili quhet rregulli i treshit, shume i perodur nga fotografet per inkuadrimin e pejsazhit) por nese nuk ju pelqen ky stil, ju mund ta ndryshoni ne nje grid ose dhe opsioni per mos te shfaqur asgje.

  Ju mund te klikoni ne brendesi te imazhit per te pozicionuar prerjen ose mund te spostoni mousin ne sjaket e imazhit, tek kutizat e vogla per ta ridimesionuar prerjen.
  Per te hequr aplikimin e crop, mjafton te shtypni nga tastiera Esc, ose kete butonin siper ne toolbar.
  Per ta aplikuar crop mjafton te shtypni Enter ose Return ne Mac, ose dhe ky pulsanti ne toolbarin e photoshop.

  Vini re - Te gjithe informacionet jasht CROP, humben nuk eshte me mundesia per ti kthyer, siē mund ta keni vene re ne opsionin HIDE.

  Shikoni Video Tutorialin per udhezimet e shpejguara:


 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Faleminderit
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga MAJDI; 13-06-2012 mė 10:40 PM.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Mire faleminderit por KO pse e ke ven

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  ngatrrova drejtim

 5. #5
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Thanks

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Video Mėsimi 1 - Photoshop per Fillestaret - Move Tool
  Nga ReniX nė forum Mesime Design/Photoshop
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-12-2012, 03:55 PM
 2. Video Mėsimi 2 - Photoshop per Fillestaret - Marquee dhe Lasso Tool
  Nga ReniX nė forum Mesime Design/Photoshop
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-06-2012, 05:20 PM
 3. Diskutime mbi Video Mesimet per Photoshop
  Nga ReniX nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-04-2011, 10:22 PM
 4. Imazhet e para tė Diellit nė formatin 3D (video)
  Nga gjendar nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 08-02-2011, 06:57 PM
 5. Foto Profesionale ne Bardhe e Zi!- Video Mesimi
  Nga ReniX nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 13-05-2010, 03:43 PM

Etiketat pėr kėtė Temė