Facebook-u, blogjet, por edhe shumė faqe tė tjera nė internet janė kthyer nė trendin e tė gjithė tė rinjve.

Komunikimi masiv pėr cėshtje tė ndryshme, dhėnia e mendimeve nė formė tė drejtpėrdrejt dhe direkte ka bėrė qė mijra tė rinj tė bėhen pjesė aktive e kėtyre faqeve nė internet. Njė djale 23-vjecar nga Tirana, Gentjan Ēekeli ka marrė ēmimin Guinnes mė 13 qershor tė kėtij viti pasi faqja qė ai ka krijuar nė Facebook, e titulluar “Jeta Osh Qef” me mbi 600 mijė fansa, ėshtė komentuar nė njė status tė vetėm, mbi 1 milion herė.

Genti, nuk deshiron te behet, publik, por na tregon se i dedikon faqes sė tij njė pjesė tė madhe tė kohės. Facebook,por edhe shume faqe te tjera ne internet jane thyer ne nje forme masive te komunikimit per shume adoleshente e te rinj.

Burimi: Top-Channel