Pas mundėsisė pėr ndryshimin e komenteve pas postimit tė tyre, rrjeti mė i madh social nė botė, Facebook.com tani ka shtuar edhe njė funskion tė ri nė listėn e aplikacioneve tė saj mobile tė cilėn e ka quajtur ‘Find Friends Nearby’.

Siē sugjeron edhe emri, funksioni i ri nė aplikacionet mobile tė Facebook na mundėson t’i gjejmė miqtė tanė tė cilėt gjenden diku afėr nesh.

Funksioni i ri i Facebook tani ėshtė nė dispozicion pėr iOS dhe Android, ndėrsa i njėjti na lejon tė shohim se cilėt nga miqtė tanė janė afėr lokacionit tonė ekzistues.

Pavarėsisht nga sistemi operativ, iOS apo Android, pėr tu qasur nė aplikacion duhet tė vizitoni menu > apps > find friend > other tools > Find Friends Nearby, ndėrsa tani kjo mundėsi ofrohet edhe pėrnes Facebook Mobile Web App. / Telegrafi /