Receta Gatimi

Si te fshehim Tekst mbrapa Imazheve - Stegonography


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34

  Djallėzore Si te fshehim Tekst mbrapa Imazheve - Stegonography

  Kjo teknik eshte perdorur shpesh per te derguar te dhena "sekrete" midis dy komunikuseve qe mund te pergjoheshin.  Per te vepruar me kete proēedure, vendosni nje imazh ne direktorin C:

  Me pas kopjoni tekstin qe doni te fusni brenda ne imazh: CTRL+C dhe mbajeni ne clipboard.

  Hapi tjeter eshte te hapni Command Prompt ne Windos dhe te shkruani:

  Kodi:
  cd\  /*kjo sherben per te shkuar tek root C:*/ jepi Enter
  
  echo "kaloni tekstin ketu!" >> "imazhi.jpg"
  Pasi te keni bere kete, hapni imazhin me Notepad, dhe do te shikoni se ne fund te faqes gjendet teksti qe ne vendosem.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 20-07-2012 mė 07:49 PM. Arsyeja: code

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  MUA nuk mė funksionon.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  A i ndoqe mire hapat e shpjeguar siper?!?

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ndoshta kam gabuar.E bera me nje komand tjeter duke kriju nje batch file se nė cmd as ajo nuk funksionoi.

 5. #5
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  o Reno beje me video plako se keshtu me te shkrujt shume e veshtire, dhe une e provova por nuk dha asnje rezultat ndoshta kam gabu ne cmd me kodin cd / echo "kaloni tekstin ketu!" >> "imazhi.jpg"

  po tekstin ne cmd e shton me ane te ctrl+v? apo e shkruan? nese imazhi eshte format tjeter JPEG ka problem?

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Ehe, po nuk ju punon sepse komanda cd \ sherben per te shkuar ne root, pra ne C:\> ne kete rast.

  pas cd\ jepni Enter dhe pas jepni komanden tjeter

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  EHEEEEEEE ky ishte gabimi.Nje sugjerim pėr ti pasur te sigurt tekstin enkryptojeni qe te duket si pjese e fotos.

 8. #8
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  me funksionoi edhe mu . po pse me del ky text i pa kuptueshem..???


 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Ai teksti i pakuptushem, mund te themi se eshte imazhi! Apo informacionet e imazhit

 10. #10
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  ahaa.. thnx e kjart

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-12-2010, 06:28 PM
 2. Si ti kthehemi historis mbrapa!
  Nga ReniX nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-09-2009, 05:53 PM
 3. Mbrapa skena xhirimi
  Nga kuklla nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-09-2008, 10:54 AM
 4. Program per zvogelimin e imazheve
  Nga ReniX nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-04-2008, 09:28 PM
 5. Si ti shtosh imazheve bord me CSS
  Nga ReniX nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-03-2008, 08:06 PM

Etiketat pėr kėtė Temė