Receta Gatimi

7 Profesione qe nuk i keni degjuar ndonjehere


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35

  Talking 7 Profesione qe nuk i keni degjuar ndonjehere

  1-Chief Listening Officer


  Ky profesion eshte shfaqur ne vitin 2010 dhe ne gjuhe popullore pak a shume eshte ai qe di gjithe thashethemet e firmes ku punon dhe sigurisht "qe duhet te marr masa" per ato "negativet"!


  2-Food Stylist


  Personalisht kete figure e kam vene re para disa kohesh kur morra pjes ne nje kurs fotografik mbi pjatat e ushqimit. Me 26mije deri ne 77mije dollar ne vit, ne kete profesion arrin qe ēdo pjate te dali e shijshme ne foto. Nese jeni te interesuar ne receta gatimi, vizitoni faqjen www.artigatimit.com


  3-Global Mobility Consultant


  Nese ke menduar te nderrosh qytet, shtet apo thjesht shtepi, ky profesion arrin te bej gjithēka per ty. Nderkohe qe ti shijon nje jave pushimesh konsulenti per trasportin kujdeset per te gjetur shpin tuaj te re dhe spostimin e mobiljeve dhe orendive shtepiake.


  4- Computational Linguist


  Nese shkojme ne Kine, na duhet te marrim nje perkthyes kinez, nese shkojme ne France, gjithashtu duhet te marrim nje qe di frengjisht! Por nese duam te "flasim" me nje kompjuter?! Ateher marrim nje Computational Linguist, i cili mundesone komunikimin midis njerezve dhe kompjuterave.


  5-Parabolic Expert

  Profesion i cili merret me matjet pa pranine e terheqjes gravitacionale.


  7-Greensman

  Profesion i cili kuron skenat me lule apo gjelberim.

  8-Futurist

  I afte te parashikoj te ardhem nga nje aspekt perparimi.


  Dini ndonje profesion tjeter te ēuditshem? Ndajeni me ne!

  per, Lirenti.com ReniX - Korrik 2012

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  7 Profesione qe nuk i keni degjuar ndonjehere?? interesante.. po pse qenkan 8 se...?? xDDD

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  7 Profesione qe nuk i keni degjuar ndonjehere?? interesante.. po pse qenkan 8 se...?? xDDD
  lol, po lexoje ne fund cka ka shkrujt;

  "Dini ndonje profesion tjeter te ēuditshem? Ndajeni me ne!"

  qe dmth e ka shtu vet t`fundit edhe jon bo 8.

  E din ti edhe 1 bohen 9 edhe une me dit 1 (po se di ) bohen 10

  Interesante, Faleminderit ReniX! (:

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  lol, po lexoje ne fund cka ka shkrujt;

  "Dini ndonje profesion tjeter te ēuditshem? Ndajeni me ne!"

  qe dmth e ka shtu vet t`fundit edhe jon bo 8.

  E din ti edhe 1 bohen 9 edhe une me dit 1 (po se di ) bohen 10

  Interesante, Faleminderit ReniX! (:
  as ti se kape braq hahaha 6 se ka shkruar renixi ka ngatrruar numrat.. ja shikoje:
  1-Chief Listening Officer
  2-Food Stylist
  3-Global Mobility Consultant
  4- Computational Linguist
  5-Parabolic Expert
  7-Greensman
  8-Futurist

  me vjen keq: si ja ben ti: t'lutna hahahahahah <3

 5. #5
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Futurist eshte super si profesion

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  as ti se kape braq hahaha 6 se ka shkruar renixi ka ngatrruar numrat.. ja shikoje:
  1-Chief Listening Officer
  2-Food Stylist
  3-Global Mobility Consultant
  4- Computational Linguist
  5-Parabolic Expert
  7-Greensman
  8-Futurist

  me vjen keq: si ja ben ti: t'lutna hahahahahah <3
  une per vete skuptoj asgje per keto zanate apo [profesione] dhe e dini psene ,se nuk kuptoj asgje nga ato qe shkruhet.mesa di une duhen shkruajtur ne shqip qe ti kuptojme te gjithe.

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aliu Lexo postimin
  une per vete skuptoj asgje per keto zanate apo [profesione] dhe e dini psene ,se nuk kuptoj asgje nga ato qe shkruhet.mesa di une duhen shkruajtur ne shqip qe ti kuptojme te gjithe.
  fix ashtu.. po renixi i ka shkrujt kshu ca me bo... po te vazhdojm kshu me anglishten do harrohet gjuha antare shqipe.. :/

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  per te 3-en kam par ne tv jep leket dhe tjert kujdesen per punet .edhe e para kjo me kuptohet tjerat me duken interesante.

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  zanate qe nuk jane degjuar ndonjihere,besoj se vetem emrat pershtjellojne ,

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fraza mė e bukur, qė keni lexuar apo degjuar?
  Nga ReniX nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 01-03-2013, 08:43 PM
 2. Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 25-03-2012, 10:46 PM
 3. Fjalimi me mbreslenes qe keni degjuar me pare !!!!!!!
  Nga junisa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-01-2012, 05:56 PM
 4. Thashethemet qe keni degjuar per veten tuaj!!!
  Nga smocking2 nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 09-04-2011, 12:39 PM
 5. 101 ringtones me shqetesuese qe keni degjuar!
  Nga EMAUS nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-02-2009, 03:00 PM

Etiketat pėr kėtė Temė