Kjo krijesė e mrekullueshme ėshtė drejt zhdukjes


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Kjo krijesė e mrekullueshme ėshtė drejt zhdukjes

  Receta Gatimi

  Fotot flasin mė shumė se njė mijė fjalė. Mbrojtėsit e kėsaj krijese tė mrekullueshme kanė mbajtur takime e kanė organizuar protesta nė vende tė ndryshime, por kėto foto tregojnė qartė se bota po humbet njė krijesė tė bukur. Bėhet fjalė pėr peshkaqenin balenė. Fotot janė realizuar nga Shawn Heinrich nė Meksikė.

  Kėto krijesa shkojnė deri nė 12 metra gjatėsi dhe peshojnė mė shumė se 21 ton.

  Shumė turistė preferojnė tė notojnė pėrkrah tyre. Mė shumė se 47 milion dollarė grumbullohen ēdo vit nga turizmi i peshkaqenėve balenė. Pikėrisht mbrojtėsit e kėtyre krijesave thonė se vlera e tyre i kalon 2 milion dollarėt nėse janė gjallė, nė krahasim me disa qindra dollarė nėse vriten. B shekulli

  - - - Updated - - -

  Te mrekullushem po ama edhe te frikshme duken.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Wow, qenka super gjigande!

  Keto jane rregullat e jetes, disa ikin per tja lene vendin te tjerave. Evolimi i ka!

 3. #3
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Ajo goca qe ka bere foton me ate krijesen do ket qen dru fare

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Ajo goca qe ka bere foton me ate krijesen do ket qen dru fare
  femer guximtare thuaj me mir

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Wow skisha par ndonjher si kjo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Peisazhe tė mrekullueshme (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-12-2012, 05:54 PM
 2. Misteri i zhdukjes se Amelia Earhart
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-06-2012, 03:08 PM
 3. Kromozoni Y drejt zhdukjes, meshkujt ne rrezik...
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 19-07-2009, 07:15 PM
 4. Nje histori e mrekullueshme!
  Nga EMAUS nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-10-2008, 10:38 PM
 5. Tirana historike, drejt zhdukjes .....
  Nga kuklla nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-04-2008, 04:55 PM