Twitter shton edhe tre gjuhe te reja


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Twitter shton edhe tre gjuhe te reja

  Receta Gatimi


  Sot Twitter tha se ka shtuar edhe tre gjuhe te reja ne sistemin "Translations" (perkthimet) per t`i ndihmuar njerezit qe te ambjentohen me mire ne blogun socjal. Gjuhet qe jane shtuar jane: Basque, Czech dhe Greek, cfare do te thote qe nese shkoni tek "Settings" (rregullimet) e profilit tuaj ne Twitter, ju do te mund te zgjedhni gjuhen e preferuar ose njeren nga tre te rejat qe jane shtuar dhe t`i perktheni citimet prej 140 karakteresh ne gjuhen qe keni zgjedhur. Qendra e perkthimit te Twitter eshte e hapur dhe nese jeni ne gjendje ju mund te inkuadroheni per te ndihmuar shtimin e ndonje gjuhe tjeter, per shembull Gjuha Shqipe qe nuk njihet akoma ne blogun socjal.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  po nuk shtun gjuhen shqipe ta harrojne se do kene edhe perdorues nga shiperia...

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Sa inat qe spo shtojne dhe shqipen!

  Biles, kur ben tweet nga shqiperia, te thot sikur e ke vend ndodhjen ne Greqi

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Sa inat qe spo shtojne dhe shqipen!

  Biles, kur ben tweet nga shqiperia, te thot sikur e ke vend ndodhjen ne Greqi
  E cuditshme! Me habit 1 gje edhe mua me ket' Twitter: aty tek "phone" ku mund te japesh nr. tel, eshte Kosova, Shqiperia s'eshte dhe as Austria e Gjermania

  Kosova te kete perparuar ? Lool

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook shton veēori tė reja
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-12-2010, 07:33 PM
 2. Facebook azhurnon dhe shton veēori tė reja
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 12:48 PM
 3. Opsione tė reja nė Twitter
  Nga ardona nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-08-2010, 11:12 AM
 4. Google shton funksione tė reja nė Gmail
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-10-2009, 04:37 PM
 5. Google shton opsione te reja kerkimi
  Nga ReniX nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 04:02 PM

Etiketat pėr kėtė Temė