Receta Gatimi

Instagram i takon Facebook-ut zyrtarisht


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Smile Instagram i takon Facebook-ut zyrtarisht

  Pas nje muaji qe Facebook bleu sherbimin e fotove, Instagram, Autoriteti i Konkurrencės FTC e ka konfirmuar sipermarrjen e Instagram nga Facebook. Por ketu ka nje gje qe duhet vene re: Ata qe kishin Instagram te veten, nuk do te paguhen aq sa ishte thene ne fillim!


  Rrjeti Socjal Facebook tani mund ta merr sherbimin e fotove Instagram, kete e ka konfirmuar te merkuren Autoriteti Amerikan i Konkurences, FTC. Ato deklaruarn se nuk kishin asnje kundershtim ne blerjen e sherbimit te fotove Instagram. Facebook pati lajmeruar ne Prill qe do te bleje sherbimin e fotove Instagram, nje muaj para IPO-s qe u mbaj ne Maj. Sic u tha atehere, cmimi ishte 1 Miliard Dollare (800 Milion Euro), por themeluesit e Instagram, Kevin Systrom dhe Mike Krieger do duhet qe te bejne disa korigjime sepse ato ishin marre vesh qe te paguhen nga Aksionet e Facebook. Vetem 300 Milion euro do te jepen kesh ne dore dhe 23 Milion te tjera do te vijne si Aksione te Facebook. Ato u vleresuan ne kohen e negocjatave me Instagram me rreth 30 Dollare. Nderkohe letra kushton rreth 19 dollare, me te cilen blerja tani per tani kushton 740 Milion Dollare. Mbyllja perfundimtare e blerjes nuk eshte bere akoma.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Instagram po merr shume popullaritet!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook blenė Instagram
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-04-2012, 08:40 PM
 2. Kujt i takon femija?
  Nga Altin111 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 27-01-2011, 06:47 PM
 3. World Of Warcraft takon Kinect-in
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-01-2011, 11:05 PM
 4. Terrorizmi, John Withers takon Ina Ramen
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-10-2009, 07:50 PM

Etiketat pėr kėtė Temė